UA / RU
Підтримати ZN.ua

З вирішенням питання деокупації Криму не можна зволікати - Порошенко

Тиск на Росію повинен тривати, поки не будуть повністю виконані Мінські угоди.

Президент України Петро Порошенко вважає неприпустимим відкладення вирішення питання щодо деокупації Криму. Про це він заявив на зустрічі з послами іноземних держав в Україні 12 січня, повідомляє прес-служба глави держави.

"Президент наголосив про неприпустимість відкладення кримського питання і підкреслив важливість запуску міжнародного механізму з деокупації півострова", – йдеться в повідомленні.

Порошенко також запевнив, що Україна залишається відданою виконанню Мінських домовленостей, на противагу Росії".

"Поки Росія однією рукою підписувала мирні документи в Мінську, інший – вона заливала кров'ю українське місто Дебальцеве. Без міжнародного тиску Росія не зупиниться. Тиск має тривати, поки Москва остаточно не поховає сокиру війни і не почне поважати суверенітет своїх сусідів", – заявив Петро Порошенко, зазначивши необхідність міжнародної присутності в Донбасі.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. Країни Заходу також не визнають анексію Криму і ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".

Бойові дії на сході України тривають з квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинуло понад 9000 осіб.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів в Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що в Донбасі немає російських військових, але є "добровольці".

11-12 лютого в Мінську відбулися переговори з врегулювання кризи в Донбасі за участю президента України Петра Порошенка, президента РФ Володимира Путіна, президента Франції Франсуа Олланда і канцлера ФРН Ангели Меркель.

За підсумками переговорів було затверджено комплекс заходів, спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей. Крім того, ухвалено декларацію лідерів України, Франції, Німеччини і РФ на підтримку цих заходів.

У березні президент США Барак Обама своїм указом продовжив санкції проти РФ, застосовані в 2014 році.

8 червня лідери країн Великої сімки ухвалили рішення пов'язати питання санкцій проти Росії з виконанням нею Мінських домовленостей. За словами Ангели Меркель, санкції у разі необхідності будуть посилені.

Після чого Європейський Союз продовжив економічні санкції проти Росії до 31 січня 2016 року і окупованого Криму до 23 червня 2016 року.