UA / RU
Підтримати ZN.ua

З Угорщиною потрібно домовлятися з урахуванням взаємних національних інтересів – Кулеба

Кулеба додав, що Угорщина не має сприйматися в Україні, як "демон" Європейського союзу, який принципово виступає проти України.

Україна і Угорщина мають домовитися, враховуючи власні "червоні лінії" національних інтересів, для чого Україні варто докласти фундаментальні зусилля, під час зустрічі з пресою у Брюсселі заявив віце-прем'єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, коментуючи питання, чи стурбована Україна призначенням колишнього міністра юстиції Угорщини на пост єврокомісара з питань партнерства та розширення Європейського союзу, повідомляє "Укрінформ".

"По-перше, це справа Європейського Союзу, кого на яку посаду призначають. По-друге, будь-який єврокомісар автоматично є представником інтересів усього Союзу, а не тільки однієї країни. Третє – на моє глибоке переконання, ми повинні вирішити фундаментальні проблеми з Угорщиною, не перетинаючи наші "червоні лінії", захищаючи наш національний інтерес. Це ключове", – заявив він.

Кулеба додав, що Угорщина не має сприйматися в Україні, як "демон" Європейського союзу, який принципово виступає проти України.

"Це країна, яка має свої національні інтереси, як і ми маємо свої національні інтереси. Ми повинні з ними домовитися, тому що в значній мірі наші інтереси збігаються", – сказав він.

Раніше у МЗС України заявили, що нещодавня зустріч прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, колишнім народним депутатом України Василем Брензовичем у Будапешті, низка візитів у Закарпатську область офіційних осіб Угорщини і публічних заяв агітаційного характеру на підтримку зазначеного та інших кандидатів на виборах у Верховну Раду викликають стурбованість.

16 липня у Берегове приїхав голова МЗС Угорщини Петер Сіярто, який має намір зустрітися з лідерами угорських організацій. Як відомо, 21 липня в Україні відбудуться парламентські вибори, і лідери угорських організацій Закарпаття балотуються за мажоритарними округами.

У МЗС Угорщини сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового голову України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.

Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".