У вівторок, 10 травня, з енергоблоку №1 Чорнобильській атомній електростанції почали вивозити пошкоджене відпрацьоване ядерне паливо.
Зазначені роботи виконуються згідно з окремим дозволом Державної інспекції атомного регулювання, повідомляє прес-служба відомства.
Паливо буде переміщене до сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) "мокрого" типу зберігання.
Нагадаємо, 21 квітня Чорнобильська атомна електростанція завершила вивантаження пошкодженого відпрацьованого ядерного палива з енергоблоку №2.
Після вивантаження палива з першого і другого енергоблоку вони втратять статус ядерних установок і будуть визнані об'єктами, призначеними для поводження з радіоактивними відходами, що, в свою чергу, призведе до активізації робіт зі зняття з експлуатації ЧАЕС.
Нагадаємо, що третій енергоблок був повністю звільнений від ядерного палива в 2010 році, другий і третій – у 2012 та 2013 роках відповідно. Однак у басейнах витримки цих блоків в спеціальних пеналах залишалося на зберіганні пошкоджене паливо.
Гендиректор ЧАЕС Ігор Грамоткін в інтерв'ю ZN.UA зазначив, що Чорнобильська зона може бути використана в якості бази для двох основних видів діяльності: поводження з радіоактивними матеріалами і розміщення об'єктів альтернативної енергетики.
Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС закінчилося, далі будемо тільки перемагати" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".