UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Її вбили": До будівлі МВС принесли портрети Гандзюк

Акції проходять також біля управлінь Нацполіції в Херсоні, Харкові, Львові, Дніпрі, Запоріжжі та інших містах.

Під будівлею Міністерства внутрішніх справ на вулиці Богомольця в Києві ввечері в неділю, 4 листопада, почалася акція, присвячена пам'яті радника мера Херсона та громадянської активістки Катерини Гандзюк, яка померла після замаху на неї. Учасники акції вимагають знайти і притягнути до кримінальної відповідальності замовників вбивства, а також надати об'єктивну інформацію про хід слідства.

Близько 19:00 під МВС зібралися близько 200 осіб, повідомляє "Українська правда". Вони принесли плакати з написами "Хто вбивці Каті Гандзюк?" і її портрети. Перед входом на територію міністерства з запалених лампадок виклали напис "Її вбили".

За даними The Newsroom, станом на 20:24, кількість учасників мітингу-реквієму перевищила 300 осіб.

Будівлю охороняють кілька співробітників поліції у формі. З протестувальниками ніхто з керівництва МВС і Нацполіції не спілкувався.

Перед початком акції поліцейські перекрили проїзд по вулиці Богомольця, була посилена охорона і КПП та периметра комплексу будівель МВС.

Аналогічні заходи проводяться під будівлями регіональних управлінь Національної поліції у Херсоні, Харкові, Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі, Полтаві, Хмельницькому, Луцьку, Ужгороді та інших українських містах.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Джерела DT.UA повідомили, що, за попередніми даними, у неї відірвався тромб на тлі перенесених операцій.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство".

31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу госпіталізували з хімічними опіками 40% тіла.

Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.

Того ж дня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, непричетний до нападу на неї. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленої Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Всі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів, а Торбін у 1997-2000 роках працював у херсонській міліції на посади оперативника.

Чотирьох з п'яти підозрюваних відправили до СІЗО бех права внесення застави. Усі підозрювані, крім Торбіна, зізналися у злочині.