Які гарантії збереження коштів громадян в рамках пенсійної системи, яка перебудовується, влада збирається запропонувати? Навіщо міняти пільги на компенсації? Як налагодити систему самостійного захисту домогосподарств від життєвих ризиків з нинішнім рівнем мінімальних зарплат? На ці та інші питання голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьяковаа відповідла в інтерв'ю DT.ua.
Голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова на звинувачення, про те, що як виходець з страхового бізнесу, вона лоббіює страхові компанії, заявила:
"У мене немає інтересу лобіювання якогось конкретного страховика. Проте я справді займаюся адвокацією механізму страхування. Оскільки цей механізм потрібен усім українцям. І мої досконалі знання приватного страхового ринку дають можливість зробити компетентний висновок про те, що в наших державних страхових компаніях (а держбюджет і ПФУ - це теж страхування) дуже багато проблем. Тоді як приватний страховий бізнес пішов угору, державні інституції критично відстали. І це абсолютно ненормальна ситуація", - додала вона.
"Необхідно на державному рівні включати інструменти управління і звітності, що вже обкатані в бізнесі. Чому державні страхові фонди на сьогодні - таємниця за сімома печатями? Чому вони не турбуються про свою ліквідність і постійно звертаються до Державного казначейства, не думаючи про те, що розбалансують бюджет? Це означає, що ці фонди як фінансові установи публічного права працюють неправильно", - пояснила голова комітету ВРУ з питань соціальної політики і захисту прав ветеранів.
Галина Третьякова уточнила також яким буде другий етап переходу до накопичувальної системи, і які гарантії збереження своїх коштів отримають люди:
"На базі довгої накопичувальної програми ви завжди будете у виграші. Але побоювання зрозумілі. Тому ідея президента про другу пенсію і гарантований мінімум для нас актуальна. Ми звернулися до казначейства, щоб організувати щось на кшталт американської пенсії. Тобто ти можеш вносити 50 доларів на місяць, а казначейство обіцяє, що буде давати трохи більше інфляційного відсотка. Це може потребувати деякого переоснащення Держказначейства і створення спеціальної програми для того, щоб можна було відкривати небюджетні рахунки для фізичних осіб".
"І коли ми зробимо це, Держказначейство зможе запропонувати громадянам, наприклад, три види пенсій: 200 гривень на місяць, 500 або 700. І це буде гарантований пенсійний план. Той хто не довіряє приватному сектору, хто не довіряє нашому спліту, може зупинитися на цьому бюджетному варіанті".
"Але ми в цей же час робимо дуже потужні кроки до того, щоб регулювання фінансових установ, які займаються фізичними особами та їх накопиченнями, було жорстким. Щоб (як у недавньому минулому) недобросовісні банкіри не використовували ресурс у своїх корисливих цілях. І тут держава має розробити і створити дуже жорстку систему. І регулятори зараз займаються цим",- резюмувала вона.
Раніше Галина Третьякова заявила, що потрібен навіть не перепис, а державне агенство, яке систематично б опитувало домогосподарства і що влада думає про ліквідацію Пенсійного фонду.
А також розповіла, що роботодавцю не вистачає робочої сили, значить він сам підвищуватиме зарплату
Крім того Третьякова заявила, що реєстри учасників АТО, ВПЛ, ПФУ готуються для верифікації
Детальніше читайте в інтерв'ю з Галиною Третьяковою: "Керівництво економікою через підвищення мінімальної зарплати я вважаю соціалістичним"
Повну відеоверсію інтерв'ю дивіться тут