UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вторгнення Росії: Пєсков переводить стрілки на Україну

Напередодні Кулеба попереджав, що Москва буде підвищувати інтенсивність дезінформації. Подібні заяви Кремля є прикладом цього. 

На тлі інформації про можливе вторгнення Росії в Україну вже цієї зими прессекретар російського президента Дмітрій Пєсков зазначив, що Москва нібито не виношує планів щодо цього, інформують росЗМІ

"Неодноразово заявляли на різних рівнях, що Росія не збирається ні на кого нападати, не виношує ніяких агресивних планів. Абсолютно неправильно заявляти про зворотне, абсолютно неправильно будь-які переміщення ЗС РФ по території нашої країни асоціювати з подібними планами. Це не так", - сказав Пєсков.

Він навпаки зазначає, що Росія стурбована через "агресивні плани України щодо Донбасу". 

"Ми глибоко стурбовані саме провокаційними діями з боку ЗС України на лінії зіткнення і підготовкою до можливого силового вирішення проблеми Донбасу", - сказав він.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Твіттер попереджав про можливі інформаційні вкиди з боку Росії, які він пов'язав з підвищенням інтенсивності дезінформації.  

"Офіційно: Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі. Ми віддані пошуку політико-дипломатичного розв’язання конфлікту", - зазначив Кулеба. 

Читайте також: "Захід готує кроки на випередження": Резніков про загрозу вторгнення Росії

Минулого місяця Росія знову почала стягувати війська та техніку до кордонів з Україною, нарощуючи угруповання, що залишилося там після весняних "навчань". Агресивність Росії на дипломатичному та військовому напрямках останніми тижнями суттєво зросла. Міграційна криза в Білорусі, напруженість на Балканах, стрімке зростання цін на газ у Європі – у всіх цих подіях простежується російський слід.

Думки щодо мети таких дій Кремля розходяться: одні експерти бачать у них спробу дестабілізації континенту, інші – ширму для спроби силового захоплення України.

З Вашингтона регулярно звучать слова підтримки Сполученими Штатами України та суворих попереджень Росії. Але важливі не лише меседжі та наративи, які Росія має почути, а й дії, які вона побачить після цього. Докладніше читайте у статті Тетяни Силіної "Відкрите питання: Як Америка захищатиме Україну від Путіна?" у ZN.UA.