UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вступ-2021: найбільший конкурс був на дві спеціальності

Найменший конкурс виявився не лише на технічні спеціальності.

Зараз абітурієнтів ще продовжують  зараховувати на контрактні місця у ЗВО, але вже можна проаналізувати, яким був конкурс на різні спеціальності. У статті «Вступ-20201: куди підуть кращі абітурієнти і чи вигідно це державі» для ZN.UA Оксана Онищенко розповіла, на які зі спеціальностей конкурс був найбільшим та навпаки.

Так, найбільше виявилося охочих вступити на журналістику та менеджмент. За широким конкурсом (один на всю країну) на ці спеціальності показник – 34 особи на місце.

На другому місці опинилася політологія, де на одне місце претендували 29 осіб. На готельно-ресторанну справу конкурс був 27 осіб на місце.

Найменше претендентів було на ветеринарну медицину, де на одне місце претендували 1,2 особи. Водночас на хімічні технології та інженерію, технології легкої промисловості та залізничний транспорт претендували по 1,3 особи на місце.

При цьому, загалом  на освіту (тобто на всі вчительські спеціальності) конкурс був більш-менш пристойний – 2,4 особи на місце. Але  під час подачі заяв у системі ЄДЕБО були ситуації, коли  у вишах заяв на вступ було майже стільки ж, скільки виш міг дати місць на бюджет. 

«Про причини шаленого конкурсу на журналістику  зараз можна тільки здогадуватися. Це і романтика, і  перспективи працевлаштування – від різноманітних видань і до піар-агенцій та пресслужб. А також те, що соцмережі стерли межу між аматорством і професією, і тепер тисячі носіїв «лайків» вважають себе готовими журналістами, яким не вистачає лише диплому про освіту», - зазначила Онищенко. 

Читайте також: Вступна кампанія-2021: які спеціальності виявилися найпопулярнішими і навпаки

Нагадаємо, попри складнощі із дистанційною освітою через пандемію, у 2021 році «на відмінно» ЗНО склали 574 учні, перевищивши показник 2020 року – 447. Цьогорічним відмінникам пообіцяли премії в розмірі 100 тисяч гривень.

Водночас понад третина випускників-2021 провалила ЗНО з математики. Директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко заявив, що такий невтішний результат не вплине на вступну кампанію та кількість нових студентів у закладах вищої освіти.