Співвідношення сил України і Росії в акваторії Азовського моря не на користь українського флоту, констатував командувач Військово-морськими силами Збройних сил України Ігор Воронченко. При цьому він висловив упевненість, що ЗСУ здатні виконати поставлені завдання, і Україна не втратить контроль над Азовом.
"Зараз, на жаль, не на користь України, як в кількісному, так і якісному співвідношенні. Переважна кількість кораблів і катерів Чорноморського флоту РФ і ФСБ знаходяться в Азовському морі. За нашими підрахунками, їх кількість вже перевалила за сотню. Безпосередньо тих кораблів і катерів, що можуть повноцінно виконувати завдання, на російській стороні приблизно 36-40 одиниць. В Україні там, на жаль, зараз два катери і два кораблі. Ось тепер вважайте, яке може бути співвідношення", - розповів Воронченко в інтерв'ю Deutsche Welle, опублікованому в п'ятницю, 28 грудня.
Адмірал констатував, що ситуація в регіоні є складною, підкресливши, що Україна контроль над Приазов'ям і акваторією Азовського моря не втратить.
"Не втратимо контроль... Зараз ситуація дуже складна, особливо у Приазов'ї... Збройні сили України перебувають у такому стані, в якому здатні виконати завдання. Це не 2014 рік", - підсумував командувач ВМС ЗСУ.
Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".
Усі 24 українських моряки, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".
17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".