Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер представив сайт про агресію Росії в Україні, повідомивши про це у своєму акаунті у соціальній мережі Twitter.
"Наш новий сайт "Протидія російській агресії в Україні" - інноваційна спроба використовувати знімки з супутників, карти та статистику, щоб деталізувати наслідки російської агресії в Україні", - написав Волкер.
Сайт охоплює період з 2014 року, коли були окуповані Крим та частина Донбасу, і по нинішній час.
"Після української революції гідності 2013-2014 рр. (вона ж Євромайдан) Росія незаконно захопила та окупувала Крим і розпочала збройний конфлікт на сході України. П'ять років потому Росія продовжує озброювати, навчати, керувати та воювати на стороні антиурядових сил на сході України, у той же час помилково наполягаючи на тому, що вона не є стороною конфлікту", - зазначається на сайті.
Презентований спецпредставником сайт показує усю хронологію подій, від окупації Криму та початку війни на Донбасі у 2014 році і аж до захоплення росіянами українських кораблів в Чорному морі у листопаді 2018 року. Вказані наслідки цих подій для мирного населення та інфраструктури, перераховані інші гібридні методи війни проти України, до яких вдається Росія, тощо.
"Росія несе пряму відповідальність за біль та страждання в Україні", - підкреслюється на головній сторінці сайту.
За оцінками ООН, загальне число жертв конфлікту в Україні на 31 грудня 2018 року становить 40-43 тисячі осіб. З цього числа близько 13 тисяч загиблих (3320 - цивільні, у тому числі 298 пасажирів рейсу MH17, збитого 17 липня 2014 р., 4000 українських військових та 5,5 тисячі представників проросійських незаконних збройних формувань). Ще від 27,5 до 30 тисяч осіб поранено (до 9 тисяч цивільних, до 10 тисяч українських військових до 13 тисяч представників проросійських НВФ).
Нагадаємо, раніше представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік запропонував "Мирний план для України". Згідно з планом, ООН і ОБСЄ повинні діяти в ОРДЛО під загальним керівництвом. Це стосується як військового і поліцейського компонентів з боку ООН, так і моніторингової місії ОБСЄ, яка вже працює в Донецькій і Луганській областях.
План також передбачає введення тимчасової адміністрації ООН і створення "Агентства з відновлення Донбасу". Нову угоду, на думку Сайдіка, повинні ратифікувати парламенти України і Росії.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".