В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабну агресію РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Але деякі можуть отримати бронь від мобілізації. Голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин в інтерв'ю виданню «РБК-Україна» розповів, чи можуть журналісти бути заброньованими від мобілізації.
Юрчишин наголосив, що бронювання існує в інших важливих галузях, тобто до 50% робітників певних підприємств чи відомств можуть бути заброньовані.
«Але говорити про саме бронювання журналістів не доводиться з багатьох причин. У нас, по-перше, немає такої роскоші, як в Росії, які просто всі федеральні канали забронювали, вони не призиваються на «СВО». У нас немає стільки мобілізаційного ресурсу, як в Росії. По-друге, в нас не розглядається інформаційний напрямок як окремий напрямок боротьби. Інформаційний фронт як такий існує, але ми його ігноруємо. Ми сподіваємося на свідомість наших медіа», – сказав він.
За словами голови комітету зі свободи слова, мобілізація працівників медіа – це величезний козир, бо найкращі пресофіцери – це вихідці з медіа.
«І звісно вони набагато краще працюють з журналістами, і розуміють, що показувати, як показувати, що журналіст нам не ворог, а людина, яка прийде, покаже ваш напрямок, а потім на цей напрямок приїде додаткова амуніція, зброя і волонтерська допомога», – пояснив він.
Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів які будуть критерії для отримання бронювання.
Нагадаємо, під час воєнного стану деякі підприємства можуть бронювати своїх працівників від мобілізації. Юрист Михайло Лобунько розповів, які документи потрібні для бронювання працівників.