Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) упродовж 18-19 жовтня проводитиме співбесіди з кандидатами на посади членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), які братимуть участь у відборі суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС), повідомляє прес-служба комісії. Співбесіди проводитимуться у режимі відеоконференції.
Участь у співбесіді братимуть 16 членів ВККС і особи, кандидатури яких були запропоновані міжнародними організаціями. Відповідні пропозиції щодо того чи іншого кандидата вони мали подати до 15 вересня.
Загалом з 12 кандидатів буде обрано шість членів ГРМЕ. Рішення щодо обрання членів ГРМЕ буде ухвалено орієнтовно до кінця місяця. Строк роботи експертів – два роки.
"Серед критеріїв обрання кандидатів – бездоганна ділова репутація, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, відповідний досвід роботи в інших країнах зі здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах, пов'язаних із корупцією", - нагадали у комісії.
Члени ГРМЕ мають оцінювати доброчесність кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду та сприяти ВККС під час відбору потенційних суддів ВАКС.
Як повідомлялось, 8 серпня стартував прийом документів для участі у відборі на посади суддів Вищого антикорупційного суду. На одне місце судді ВАКС претендують 16 кандидатів, з 39 вакантних посад у суді 12 – в апеляційній палаті.
Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні та в цілому підтримали 315 народних депутатів.
За місяць у закон про ВАКС внесли поправку про розгляд апеляцій у справах про корупційні злочини. Згідно з новою нормою, усі справи, що у підслідності НАБУ, після початку роботи антикорупційного суду передаються до ВАКС. Справи першої інстанції передаються у першу інстанцію, а апеляційні скарги – в апеляційну палату.
Докладніше про конкурс у ВАКС читайте у матеріалі Максима Костецького "Половина учасників відбору в антикорупційний суд – з позасудової системи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".