UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виявлено зброю, з якої вбивали "майданівців" – доповідь СБУ і ГПУ

Силовики доповіли Порошенко, що ідентифіковано 12 з 23 одиниць цієї зброї.

У п'ятницю, 5 лютого, голова Служби безпеки України Василь Грицак і голова Генеральної прокуратури Віктор Шокін доповіли президенту Петру Порошенку про виявлення та часткову ідентифікацію зброї, з якої вбивали "майданівців".

Про це повідомила прес-служба президента.

Грицак у своїй доповіді поінформував, що в ході розслідування матеріалів кримінальних проваджень, пов'язаних з подіями Революції гідності, СБУ зробила ряд оперативно-розшукових заходів, в результаті чого були виявлені фрагменти 23 одиниць вогнепальної нарізної зброї, з якої стріляли на Майдані Незалежності.

При цьому зброю було механічно пошкоджено, спиляні ідентифікаційні номери. В результаті проведеної експертизи ідентифіковані 12 з 23 одиниць зброї.

"З великою часткою ймовірності можна сказати, що це фрагменти 22 автоматів Калашникова та одного кулемета Калашникова, крім того, один стовбур дванадцятого калібру мисливської гладкоствольної зброї", - повідомив Грицак.

За словами Шокіна, "слідство довело повністю і беззаперечно, що з цієї зброї вбивали майданівців".

Читайте також: Заочне правосуддя допоможе покарати винних у злочинах проти Майдану – Порошенко

Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.

Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".