Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вивчення української мови – це не питання відносин з Угорщиною, а питання того, що угорська громада – це частина України, і їй потрібно взаємодіяти з нею. Про це він заявив у своєму відеоблозі за результатами поїздки в Закарпатську область.
"Ми себе загнали в глухий кут, якого насправді не існує. В угорській громаді дуже добре розуміють, що без української мови ніяк", - сказав Клімкін.
За словами Клімкіна на Закарпатті бізнесмени іноді навіть не можуть подати заяву в податкову, оскільки не знають державної мови.
"Але з іншого боку давайте заохочувати дітей вивчати українську мову. Але коли мені показують методику вивчення мови з вивчення граматики, а не заохочення... Ні вчителів, ні підручників, ні того простору спілкування... все в угорській громаді добре розуміють, що без української мови шляху вперед немає", - заявив міністр, додавши, що для угорської меншини зроблено недостатньо, але зараз є шанс надолужити згаяне, створивши відповідні умови.
Нагадаємо, 11 жовтня президент України Петро Порошенко на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі пообіцяв імплементувати висновки Венеціанської комісії у закон про освіту.
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.