UA / RU
Підтримати ZN.ua

Від рук російських окупантів в Україні загинули 262 дитини, понад 467 — поранено

Через постійні бомбардування та обстріли російськими загарбниками українських міст та сіл пошкоджено 1 938 закладів освіти.

Станом на ранок 5 червня 2022 року понад 729 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 262 дитини загинули та понад 467 поранено, повідомив Офіс генпрокурора.

Наголошується, що ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

За даними ювенальних прокурорів, найбільше дітей постраждало у Донецькій області - 189, Київській - 116, Харківській - 112, Чернігівській - 68, Луганській - 53, Херсонській - 52, Миколаївській - 47, Запорізькій - 29, Сумській - 17, у м. Києві - 16, Житомирській - 15.

Зокрема, 3 червня внаслідок потрапляння ворожого снаряду в будинок в м. Гірське Луганської області загинув 13-річний хлопець.

Також у ході фіксації воєнних злочинів окупантів стало відомо про поранення двох дітей у Волноваському районі Донецької області.

Через постійні бомбардування та обстріли російськими загарбниками українських міст та сіл пошкоджено 1 938 закладів освіти, 182 з них зруйновані повністю.

«Надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856», - нагадали в Офісі генпрокурора.

Читайте також: Instagram запустила функцію для пошуку зниклих дітей, вона працюватиме і в Україні

Війна РФ проти України призвела до руйнівних наслідків для дітей у таких масштабах та темпах, яких не було від часів Другої світової війни, заявили в ЮНІСЕФ. Три мільйони дітей в Україні та понад 2,2 мільйона дітей у країнах, які приймають біженців, зараз потребують гуманітарної допомоги.

Якою ми хочемо бачити українську систему захисту прав дитини після війни, щоб створити найкращі умови для проживання українських дітей на українській землі? Про це в статті Алли Котляр «Діти: три першочергові кроки у повоєнний час» розмірковують представники держави і експерти громадського сектору.