Музикант Андрій Антоненко, підозрюваний у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, розповів, що в СІЗО на нього кілька разів чинили тиск.
"Тиск був - забороняли теплі речі, засоби гігієни (помитися, постригтися). Не надавали медичну допомогу, наприклад, стоматологічну. До речі, зараз її теж не роблять. З цього приводу я написав кілька заяв, отримав відписки з узгодженням, але не допомога. Цим керує слідчий [Василь] Бирко. Ще мені не давали побачення з рідними", - розповів Антоненко в інтерв'ю "Бабелю".
Видання зазначає, що за законом, підозрюваний - з дозволу органу або особи, яка веде кримінальне провадження має право мінімум на три короткострокових побачення на місяць.
За словами Антоненко, в січні у камеру до нього підселили людини з нацистською літературою.
"Він зайшов у камеру з двома такими книгами. Я очманів. Пояснив йому в двох словах ситуацію, і на цьому ми поставили крапку. У той же день розповів про цей випадку слідчому та адвокату. Що стосується інших "підсадок". У перший же день мене посадили в камеру, де сидів так званий "с#ка" - так називають тих, хто співпрацює зі слідством. Але оскільки я не причетний до злочину і приховувати мені нічого, ніякої корисної інформації вони не отримали", - розповів Антоненко.
Він додав, що одного разу до нього підсів чоловік і відразу, між іншим, сказав, що у нього знайшли дві гранати. "Думаю, це теж була провокація щодо якийсь вибухівки. Але результат знову був ніякий", - зазначив Антоненко.
Зараз, за його словами, в камері тільки він і сусід: "умови не домашні, але й не критичні".
Нагадаємо, 12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило про те, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтера Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця СЗГ Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугар. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислава та Інни Грищенків.
За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли. Колеги Шеремета з "Української правди" засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.
Печерський суд відправив Дугар під домашній арешт, а Антоненка і Кузьменко взяв під варту без права внесення застави.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
Докладніше читайте в матеріалі "Що відомо про вбивство Павла Шеремета" матеріалі Лесі Литвинової "Еволюція гідності".