UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вбивство Гандзюк: Поліція розраховує, що підозрювані назвуть замовника

Князєв не сумнівається, що причиною смерті активістки став напад на неї з сірчаною кислотою.

Голова Національної поліції Сергій Князєв заявив, що слідство розраховує отримати свідчення Сергія Торбина, якого підозрюють в організації замаху на радника мера Херсона і громадянську активістку Катерину Гандзюк, після її смерті і перекваліфікації кримінальної справи. Князєв висловив сподівання, що завдяки показанням до відповідальності вдасться притягти не лише виконавців і організаторів, але й замовників злочину.

"У зв'язку зі смертю потерпілої очікуємо, що затримані організатори нападу дадуть додаткові свідчення про те, чиє замовлення вони виконували", - написав глава Нацполіції на своїй сторінці у Facebook в неділю ввечері, 4 листопада.

При цьому він нагадав, що за дорученням генпрокурора Служба безпеки України зареєструвала кримінальне провадження та працює над встановленням замовника замаху.

Князєв висловив упевненість, що Гандзюк померла внаслідок травм, завданих їй під час нападу з сірчаною кислотою.

"Остаточний висновок про причини смерті матимемо після проведення судово-медичної експертизи. Втім очевидно: смерть Катерини - це наслідок зухвалого нападу, що стався на неї 31 липня цього року в Херсоні", - зазначив Князєв.

Голова Нацполіції висловив співчуття близьким Гандзюк і пообіцяв докласти максимум зусиль, щоб забезпечити повне розкриття злочину.

"Ми докладемо всі зусилля, щоб мотиви цього злочину були встановлені, а замовники - притягнуті до відповідальності", - запевнив він.

Народний депутат і член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко розкрив причини очікувань слідства щодо свідчень Торбіна.

Політик припустив, що підозрюваний в організації злочину відмовився давати покази, розраховуючи відбутися мінімальним терміном позбавлення волі.

"Судячи з усього, йому, через адвокатів, обіцяли, що оскільки Катя до сьогоднішнього дня була жива, і якщо він мовчатиме, то йому дадуть років п'ять-шість і він вийде за три роки", - написав Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Депутат розраховує, що перекваліфікація статті на більш тяжку і перспектива отримати вищу міру покарання зроблять підозрюваного більш говірким.

"Сьогодні, після трагічної загибелі Каті Гандзюк, я звертаюся до підозрюваного у вбивстві Каті Сергія Торбіна: Іншого вироку, крім довічного ув'язнення тобі, покидьку, не світить! Крім одного варіанту, коли ти здаси замовника цього страшного злочину. Тоді суд врахує це, і при винесенні вироку ти отримаєш не довічне ув'язнення, а 10-15 років", - заявив Геращенко.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Джерела DT.UA повідомили, що, за попередніми даними, у неї відірвався тромб на тлі перенесених операцій.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство".

31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотоюбіля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу госпіталізували з хімічними опіками 40% тіла.

Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.

Того ж дня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, непричетний до нападу на неї. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленої Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Всі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів, а Торбін у 1997-2000 роках працював у херсонській міліції на посади оперативника.

Чотирьох з п'яти підозрюваних відправили до СІЗО бех права внесення застави. Усі підозрювані, крім Торбіна, зізналися у злочині.