UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакциною Pfizer в Україні прищеплюють чиновників і міністрів – депутатка

Американо-німецький препарат має використовуватися для захисту найбільш уразливих категорій українців.

Прибула до України антиковідна вакцина Pfizer/BioNTech використовується не для захисту найбільш уразливих для коронавірусу категорій громадян, заявила народна депутатка Вікторія Сюмар («Європейська солідарність»).

Виступаючи у Верховній Раді, депутатка заявила, що в опозиції є дані: американо-німецька вакцина використовується для вакцинації членів уряду та чиновників міністерств.

«Ми сьогодні отримали численні свідоцтва того, що вакциною Pfizer в Україні вакцинують представників влади. Що масова вакцинація Pfizer сьогодні відбувається в міністерствах і відомствах, в апараті РНБО, у МЗС », - перерахувала депутатка.

Згідно з Національним планом вакцинації і Дорожньою картою МОЗ, вакцина Pfizer призначалася пацієнтам і персоналу інтернатів, будинків для літніх людей, силовиків і рятувальників ДСНС.

Тобто, людей зі слабким імунітетом і тих, хто через особливості професії мав часто контактувати з людьми, наражаючись на небезпеку зараження. Але, за словами Сюмар, вакцина до лікарів, вчителів і людей із груп ризику не доходить.

У школах вакциною Pfizer мали щепити педагогів, які візьмуть участь в ЗНО-2021. Однак за інформацією ZN.UA, у деяких навчальних закладах таким педагогам пропонують зробити щеплення китайською вакциною, педагоги відмовляються.

Говорячи про те, як вакцинують держслужбовців, депутатка зазначила: «Все відбувається дуже просто, ніхто не створює ніякої логістики для масової вакцинації. Просто на територію центральних органів виконавчої влади приїжджає машина, автомобіль, де відбувається вакцинація».

Читайте також: Чоловіку в Угорщині помилково вкололи 6 доз вакцини Pfizer

Нагадаємо, 18 травня до України прибула нова партія вакцини Pfizer - майже 120 тисяч доз. Перша партія обсягом 117 тисяч доз прибула 16 квітня у межах європейської програми СOVAX.

Вважається, що головний наш захист від ковіду - антитіла. Але, виявляється, захищають від ковіду не вони. А що? Читайте в інтерв'ю Оксани Онищенко з патофізіологом Віктором Досенком для читачів ZN.UA.