UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакцинація в Україні: МОЗ порівняло дані смертності

Вакцина зменшує ризик смертності у 10 разів.

Згідно з оприлюдненою статистикою МОЗ, ризик смертності від коронавірусу серед невакцинованих більший у 10 разів, ніж у повністю вакцинованих громадян.

Інформацію міністерства оприлюднив його голова Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook

"Не викликає сумніву той факт, що абсолютно у всіх куточках світу шанси на життя безпосередньо пов'язані з вакцинальним статусом. Наприклад, за відкритими даними, у Швейцарії COVID-19 призводить до смерті невакцинованих у майже 22 рази частіше, ніж тих, хто пройшов повний курс вакцинації, у США – від 5 до 7 разів, залежно від вакцини, у Франції – у 8 разів, зі збільшенням ризику смертельного перебігу хвороби в осіб старшого віку”, – йдеться у повідомленні.

Також оприлюднено статистику і щодо України.

Читайте також: Вакцинацію визнано клінічним випробування, а карантин в Україні не введений — рішення суду

"Щодо даних в Україні, то ризик смертності серед невакцинованого населення більший, ніж у повністю вакцинованого, у 10 разів", - уточнив Ляшко.

Міністр повідомив, що станом на кінець грудня серед усіх госпіталізованих вакциновано було лише 11,7%, а ризик госпіталізації серед невакцинованого населення більший у 4,3 рази, ніж у повністю вакцинованого.

Нагадаємо, в Україні змінили змішані схеми вакцинації від коронавірусу. Інтервал між введенням для всіх схем становить 28 днів. Зазначається, що такі самі схеми можна застосовувати також для бустерної або додаткової дози.

Також раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль очікує, що 2022 рік стане роком завершення пандемії COVID-19 у тому вигляді, в якому вона була попередні два роки, зазначив прем'єр під час засідання уряду в середу, 12 січня.

За словами глави уряду, для завершення пандемії необхідно, зокрема, продовжувати кампанію з вакцинації населення від коронавірусу.

Нинішнього року ситуація з повінню була напруженою. Під час останньої хвилі смертності від цієї хвороби Україна вийшла на перше місце у Європі. Чи стане краще 2022-го? І від чого це залежатиме? Читайте статтю Павла Ковтонюка "Ситуація з COVID-19 в Україні. Прогноз на 2022 рік" у ZN.UA.