UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС може допомогти відшкодувати близько 9 млрд збитків щодо корупційних справ - Ситник

Антикорупційні органи підготували майже 200 справ для розгляду в ВАКС.

Формування Вищого антикорупційного суду вже на завершальній стадії, заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник. За його словами, запуск ВАКС може посприяти поверненню близько 9 млрд гривень збитків у справах, які розслідують антикорупційні органи.

"Антикорупційний суд найближчим часом може стати реальністю", - заявив Ситник під час брифінгу.

Він зазначив, що вже підготовлено майже 200 кримінальних справ для розгляду в ВАКС. За словами Ситника, на сьогодні суди не особливо хочуть розглядати справи, спрямовані антикорупційними органами. Директор НАБУ уточнив, що з 28 справ, відправлених до суду, тільки вісім зараз розглядають по суті.

"Найбільш дієвим інструментом відшкодування збитку по кримінальних справах є вирок суду ... Як мінімум 9 млрд грн можуть бути повернуті державі після винесення вироків у справах НАБУ і САП. Сподіваюся, що антикорупційний суд почне свою роботу і ситуація буде виправлена", - додав Ситник.

Нагадаємо, 16 січня Громадська рада міжнародних експертів завершила відбір кандидатів до Вищого антикорупційного суду та ініціювала розгляд 49 кандидатів. Громадські активісти та антикорупціонери неодноразово наголошували на тому, що майже половина кандидатів у судді ВАКС, які успішно склали кваліфікаційні іспити, не відповідають вимогам доброчесності.

7 червня 2018 року Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні та в цілому підтримали 315 народних депутатів.

За місяць у закон про ВАКС внесли поправку про розгляд апеляцій у справах про корупційні злочини. Згідно з новою нормою, усі справи, що у підслідності НАБУ, після початку роботи антикорупційного суду передаються до ВАКС. Справи першої інстанції передаються у першу інстанцію, а апеляційні скарги – в апеляційну палату.

Докладніше про формування конкурсних комісій читайте у статті Олександра Лємєнова "Реформаторський марафон: звідки взявся камінчик у кросівках?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".