Вищий антикорупційний суд конфіскував активи російського олігарха Владіміра Євтушенкова. Про це повідомив голова громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін.
«Перший пішов. ВАКС конфіскував українські активи путінського олігарха Євтушенкова. Це в рамках закону, ухвалення якого просував ЦПК з партнерами», - написав Шабунін у Facebook.
За повідомленням антикорупціонера, йдеться про 17 об'єктів нерухомості та частки російського олігарха в кількох українських компаніях, а саме:
- 42,09 % у ТОВ "Електрозавод-ВІТ" (Запоріжжя)
- 59,2 % у ТОВ "ІТМ-Україна" (Київ)
- 59,2% у ТОВ "Смарт Диджитал Солюшнс" (Київ)
- 42,09% у ТОВ Науково-інженерний центр "ЗТЗ-Сервіс" (Запоріжжя)
- 34,21 % у АТ "Український науково-дослідний проектно-конструкторський і технологічний інститут трансформаторобудування” (Запоріжжя), якими опосередковано володіє Євтушенков через АТ ХК "Електрозавод" (Москва).
«Рішення ухвалила колегія суддів ВАКС у складі Широкої, Мойсака і Саландяк», - додав Шабунін.
Владімір Євтушенков – один з найбагатших людей Росії. Згідно з офіційними даними, його статки станом на 2021 рік складали 3,4 мільярди доларів. Один з його основних капіталів – АФК "Система". Компанія у свою чергу є власницею концерну "РТІ Системи", що входить до найбільших оборонних компаній світу. Концерн розробляє для ворожої армії системи управління та зв’язку. Водночас, олігарх має ще й активи в Україні.
«На цьому не варто зупинятись. Чекаємо на нові позови. На черзі - майно Дерипаски, Бабакова, Ротенберга, Фрідмана, Міллєра та інших путінських олігархів», - резюмував Шабунін.
Євтушенков потрапив під санкції Заходу ще в квітні. Тоді він вийшов з ради директорів АФК "Система" та передав частину своїх акцій сину, зменшивши частку своїх акцій до 49,2% .
Згідно з даними нещодавніх журналістських розслідувань Євтушенков має нерухомість у Європі: три вілли на Лазурному узбережжі, записані на компанії, напряму пов`язані з його родиною та два будинки у середмісті Лондона.
Про проблеми з конфіскацією російських активів в Україні читайте в статті Юлії Самаєвої «Чому санкції проти РФ в Україні перетворюються на корупційний бізнес і кому за це не соромно».