Однією з гострих проблем медслужби Збройних сил України зоні АТО є брак транспорту для вивезення поранених з поля бою.
Про це ZN.UA повідомив Василь Лазоришинець, заступник міністра охорони здоров'я, начальник міжвідомчого штабу з питань організації медичного забезпечення населення та учасників АТО.
"На превеликий жаль, терористи, побачивши на борту автомобіля червоний хрест, шалено його обстрілюють. Для медслужби потрібні броньовані автомобілі, яких у Міноборони немає", - сказав Лазоришинець.
"Для додаткового захисту використовують бронежилети, закривають ними вікна, але це ж не вирішення проблеми. Краща ситуація у медичній службі Національної гвардії. У свій час один з харківських заводів виготовив партію бронетранспортерів для Іраку. Як відомо, замовник отбраковал тоді шість машин, які тепер дісталися Національної гвардії. Медики розповідають, що такий бронетранспортер може забрати 18 поранених. Один з них по дорозі налетів на фугас, але це не завадило йому рухатися далі. А ось від звичайного УАЗзика, який називають "пігулка", лишилася купа брухту", - зазначив заступник глави Моз.
"Після повернення з зони АТО у мене була розмова з представниками Національного банку України. Пообіцяли виділити броньовані інкасаторські автомобілі для перевезення поранених в зоні бойових дій. Цю інформацію я передав в Міноборони, чекаємо рішення", - повідомив він.
Ще однією гострою проблемою, за словами Лазоришинця, є бронежилети: "Їх не вистачає для воїнів, а тим більше для медиків. Міноборони закупило 7 тис. бронежилетів "корсар" 4 і 5 класу. Необхідно, щоб їх отримували і медичні бригади, які, ризикуючи життям, рятують солдатів і офіцерів".
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Ольги Скрипник "Зобов'язані вижити". !zn
Читайте також:
Нацбанк віддасть Міноборони броньовані інкасаторські машини для евакуації поранених
За час проведення АТО поранено понад 600 військовослужбовців
В Україні розробили проект виробництва броньованої "швидкої"