UA / RU
Підтримати ZN.ua

В уряді розповіли, як виплачуватиметься «вакцинотисяча» від Зеленського

Свято популізму коштуватиме бюджету 6 млрд гривень, але можливе «розширення фінансування».

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, як виплачуватиметься «вакцинобонус» щепленим від коронавірусу.

Тисячу гривень зможуть отримати ті, хто зробить два щеплення, починаючи з 19 грудня, гроші не видаватимуться готівкою – витратити їх можна буде на культурні заходи, подорожі чи абонемент у спортзал.

За словами Шмигаля:

Раніше народний депутат Ярослав Железняк («Голос») повідомив, що взяти участь у програмі зможуть підприємства, де не менше п'яти співробітників та сплачено ЄСВ за другий та третій квартали 2021 року.

Готового списку підприємств на разі немає, під вимоги потрапляють «Укрзалізниця», авіакомпанії та підприємства з КВЕД: 59.14; 90.01, 90.02, 90.04; 91.02; 93.11, 93.12, 93,13.

«Вакциновані українці проходять верифікацію у «Дії» та отримують спеціальну банківську картку. Кабмін перераховує на цю картку 1000 грн. Отримані гроші слід використати протягом чотирьох місяців. (…) Підприємства перевіряються на відповідність обов'язковому критерію. Далі банки через POS-термінали якимось чином повинні сортувати оплату підприємствам послуг саме за цією програмою», - зазначив він.

Без виплат залишаться й ті, в кого немає смартфонів або можливості/ бажання встановити «Дію». Варіанти для них обіцяють запровадити лише у третьому кварталі 2022 року.

Читайте також: «Навіть кіт поставить «Дію»: Соцмережі жартують про тисячу Зеленського

Нагадаємо, 15 листопада президент України Володимир Зеленський  записав нове відеозвернення до українців, у якому пообіцяв виплачувати вакцинованим по 1000 грн (одноразово). Гроші не виплачуватимуться готівкою, їх можна буде витратити лише на певний перелік послуг: культурні заходи, концерти, театр, кіно, поїздки країною, купівлю книг чи похід у спортзал. Оплатити бонусом можна буде і кілька послуг, якщо їхня вартість не перевищує 1 тисячі грн.

«Ключове насправді тут – не тисяча за вакцинацію. Це масштабна програма підтримки бізнесу, просто вона опосередкована. Влада не безпосередньо дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям», - зазначив прессекретар президента Сергій Никифоров. У такий спосіб влада вирішила підтримати ті галузі, які найбільше постраждали від коронавірусного карантину.

Президент, який видаляє допис із закликом вакцинуватися, можливо, збереже свій електорат серед антивакцинаторів. Але для країни втратить набагато більше – життя громадян. Докладніше читайте у статті Алли Котляр «Велика госпіталізація: чому так багато українців помирає від коронавірусу» у ZN.UA.