UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні немає реєстру медиків, який допоміг би пацієнтам обрати собі сімейного лікаря

В МОЗ при виборі сімейного лікаря радять слухати "сарафанне радіо".

На сьогоднішній день в Україні немає реєстру медичних фахівців, який дозволив би пацієнтам вибрати собі сімейного лікаря у відповідності зі своїми вимогами, пише в своїй статті для DT.UA Ольга Скрипник.

Автор вказує, що в рамках реформи первинної медичної допомоги кожному громадянину України необхідно до 1 липня обрати собі сімейного лікаря, однак дієвих та відпрацьованих механізмів пошуку серед докторів у пацієнтів немає. Глава МОЗ Уляна Супрун, як вказує Скрипник, радить спиратися у пошуку сімейного лікаря на "сарафанне радіо" – поради родичів та знайомих.

"Більш цивілізований варіант - відкрити реєстр сімейних лікарів і вибирати згідно зі своїми вимогами. Але шлях до нього закрито: в Україні немає реєстру лікарів, втім, як і реєстру пацієнтів. Коли з'являться - невідомо", - йдеться в статті.

Скрипник зазначає, що Українська асоціація сімейної медицини радить починати пошуки сімейного лікаря з медичних установ, що перебувають поблизу від будинку. Це заощадить час як лікаря, так і пацієнта.

"Сарафанне радіо", звичайно, інструмент відомий, але все ж таки краще звернутися до поліклініки або Центру, щоб дізнатися, хто веде прийом. Важливо все: кваліфікація лікаря, досвід роботи, коли востаннє був на курсах, які пройшов тренінги тощо. Не завадить дізнатися й про вік - майже половина лікарів, які працюють на первинному рівні, передпенсійного та пенсійного віку", – підкреслює автор.

Читайте також: Планові обстеження, контракт з лікарем та електронний реєстр: експерт пояснив переваги інтегрованої моделі меддопомоги

Раніше DT.UA писало, що після запуску реформи первинного рівня медичної допомоги держава буде виділяти на практику кожного сімейного лікаря близько 35 тисяч грн на місяць, з яких самому лікарю в якості зарплати буде покладатися в кращому разі близько 30% від цієї суми.

Гроші, при цьому будуть "йти за пацієнтом". На кожного з максимум двох тисяч своїх пацієнтів сімейний лікар буде отримувати від держави близько 210 грн в місяць.

Детальніше про запуск реформи медичної допомоги первинного рівня читайте в статті Ольги Скрипник "Сімейний лікар. Як його вибирати?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".