UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні не вистачає IT-фахівців

Річний приріст IT-фахівців не в змозі забезпечити потреби індустрії. Дефіцит у 2015 році складе майже 100 тисяч фахівців в IT-експорті і майже 70 тисяч на внутрішньому ринку.

Україна має суттєвий дефіцит кадрів у галузі інформаційних комп'ютерних технологій. Про це заявив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

За його словами, зараз у світі приблизно 18,2 мільйона IT-фахівців. До 2019 року їхня кількість може зрости на 45% - до 26,4 мільйона. На сьогодні лідером у галузі є США, у яких 3,6 мільйона розробників. Далі йде Індія з 2,75 мільйона. За прогнозами експертів, вже в 2018 році ситуація зміниться, і кількість індійських фахівців збільшиться до 5,2 мільйона проти 4,5 мільйона американських. До цього часу в Китаї буде близько 1,9 мільйона програмістів, в Росії - близько 1,3 мільйона.

Кількість IT-фахівців в Україні на початок року склала близько 250 тисяч осіб, з них 40 тисяч - сертифіковані висококласні фахівці, що створюють конкурентоспроможну експортноорієнтовану продукцію.

Як зазначив Семиноженко, очікується, що при збереженні існуючих темпів щорічного приросту обсягів надання послуг, до 2015 року в IT-сфері і, у першу чергу, в індустрії програмного забезпечення, може бути створено 168,5 тисячі нових робочих місць, з них 106 тисяч - в IT-експорті, 62,5 тисячі - на внутрішньому ринку. Лише в сфері інформаційних послуг будуть задіяні 350 тисяч фахівців (в експортному сегменті - майже 125 тисяч осіб, на внутрішньому ринку - майже 225 тисяч).

При цьому, існуючий річний приріст IT-спеціалістів становить 15,5 тисячі людей, і він не в змозі забезпечити потреби індустрії. Дефіцит у 2015 році складе майже 100 тисяч фахівців в IT-експорті і майже 70 тисяч на внутрішньому ринку.

Ця проблема, за словами Семиноженка, має глобальний характер. Так, згідно з даними Європейської Комісії, незабаром з проблемою дефіциту кадрів в IT-галузі зіткнеться і Євросоюз: прогнозують, що вже в 2015 році нестача IT-спеціалістів на території ЄС може досягти 900 тисяч. І це враховуючи, що кількість випускників-комп'ютерників тримається на рівні 100 тисяч.

"Для прискорення вирішення цих проблем необхідно збільшувати підготовку IT-фахівців, насамперед, у тих регіонах, де планується швидке і значне зростання нових робочих місць у відповідних галузях: Київ, Харків, Львів, Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк, Луганськ, Крим", - зазначив Семиноженко

Нагадаємо, за даними дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry 2012, Україна посідає четверте місце у світі за кількістю сертифікованих фахівців IT після США, Росії та Індії.

Українські вищі навчальні заклади щорічно випускають близько 16 тисяч фахівців у сфері інформаційних технологій, але тільки 4-5 тисяч з них працевлаштовуються за фахом.

40% всіх IT-фахівців (близько 10 тисяч) працюють у Києві, 19% (4,75 тисячі) - у Харкові, 16% (4 тисяч) - у Львові, 7% (1,75 тисячі) - у Дніпропетровську, 4% (0,75 тисячі) - в Одесі. !zn

Читайте також:

Українські IT-фахівці посіли 2-ге місце на міжнародних змаганнях, поступившись лише США

Янукович порадив молодим програмістам створити український Google

Україна посіла 4-те місце в світі за кількістю ІТ-фахівців

Янукович підписав закон про податкові пільги для IT-галузі