В Україні з кожним роком збільшується кількість дітей-сиріт: в середньому за рік сиротіє 10 тисяч дітей, повідомляє Міністерство соціальної політики.
«Це не просто цифри — за кожною з них стоїть доля дитини. В середньому за рік в Україні сиротіє 10 тисяч дітей. Тобто кожного року кількість дітей-сиріт зростає, але більшість з них вдається влаштувати у сімейні форми виховання, а не в інтернатні заклади. Адже життя в інтернатах негативно впливає на розвиток дитини», — кажуть у міністерстві.
Водночас, за даними відомства, майже 93% дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, наразі влаштовані до сімейних форм виховання: прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, під опіку, піклування.
В Україні зараз майже 69 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них понад 63,5 тисяч дітей зростають у сімейних формах виховання, близько 4 тисяч – проживають в інтернатах, а ще понад тисячу – навчаються у професійно-технічних навчальних закладах.
Україна вже багато років намагається перебудувати систему піклування за дітьми, які втратили батьків, а саме зробити так, щоб такі діти потрапляли одразу в нові сім’ї, а не до інтернатів. Чому така реформа деінституціалізації дітей не дуже успішна в Україні, які проблеми існують в цій справі, читайте у статті Алли Котляр «Чужі діти».