UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні за січень значно впав авіатрафік

У січні падіння склало 54,2%.

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух) забезпечило аеронавігаційним обслуговуванням 9 842 рейсу в січні 2021 року.

Кількість авіарейсів на 54,2% менше в порівнянні з обсягом польотів в січні минулого року, повідомляється на сайті регулятора.

За перший місяць 2020 року була виконана 1 356 польотів на внутрішніх рейсах - (менше на 23,9% в порівнянні з січнем 2020 року), 4 624 міжнародні рейси (-59,9%) і 3 862 транзитних (-52,8% ).

Українські авіакомпанії виконали 2 988 рейсів (на 54,6% менше, ніж в січні минулого року), іноземні - 6 854 рейсу (-54,1%).

У відомстві зазначили, що тенденція обсягу авіатрафіку в Україні за перший місяць 2021 року змінилася, але має всі підстави поліпшуватися з початком сезону літньої навігації, який почнеться з 31 березня.

"Перш за все, розраховуємо на стабілізацію пандемічної ситуації в світі. Після активної вакцинації громадян уряду почнуть скасовувати обмеження на перетин кордонів, підвищиться мобільність населення, і як результат - попит на авіаперевезення, отже, почнеться відновлення розкладів польотів авіакомпаній. А це означає, що і наше підприємство поступово буде повертатися до нормального режиму роботи», - зазначив керівник Украероруху Андрій Ярмак.

Читайте також: Financial Times: Наскільки безпечними є авіаперельоти під час пандемії коронавірусу?

Ярмак сподівається на активний сезон літньої навігації для українських перевізників і інтенсифікацію польотів за європейськими напрямками.

Значну роль у відновленні авіатрафіку зіграють так звані цифрові паспорти вакцинації та тестувань.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) за підтримки урядів працює над розробкою IATA Travel Pass - мобільного додатку, який допоможе пасажирам зручно і безпечно подорожувати відповідно до вимог урядів щодо тестувань на COVID-19 або вакцинації.

Деякі країни, такі як Кіпр і Грузія, вже заявили про скасування обмежень на перетин свого кордону за наявності відмітки про вакцинацію.

Україна може підписати Угоду про спільний авіаційний простір з Європейським союзом уже 11 лютого, заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.

«На момент засідання Ради асоціації з боку України всі процедури для підписання Угоди про відкрите небо будуть завершені. Саме підписання також залежить від Європейської комісії. Якщо встигнемо процедурно, то Угода про відкрите небо підпишемо на Раді асоціації», - прокоментувала віцепрем'єрка.

Стефанишина підкреслила, що дана угода - це вільна конкуренція, створення нового ринку, збільшення доступу до п'ятисот мільйонного ринку авіаперевезень ЄС, більш дешеві квитки та більше рейсів.

Також повідомлялося, що лоукост Ryanair припинить польоти по 70% маршрутів з Києва до кінця березня, коли авіація перейде на літній сезон роботи, повідомляє Avianews.

До весни авіакомпанія буде виконувати без перерви тільки три рейси з 30 чинних аеропорту "Бориспіль" - до Відня, Берліна і Валенсію.

Водночас з лютого Ryanair планує відновити рейси в Пафос, Краків, Познань, Мадрид, Лондон і Манчестер.

В кінці березня маршрутна мережа Ryanair з Києва буде включати 26 пунктів. Зараз невідома доля рейсів з Києва до Кельна, Дублін, Бидгощ і Барселону.