UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні скоротився розрив у зарплатах між жінками та чоловіками

Зарплата жінок становить 82,2% від зарплати чоловіків.

Середньомісячна зарплата українок в I кварталі 2021 року становила 11 070 гривень.

Згідно з дослідженням зарплата жінок становила 82,2% від зарплати чоловіків, яка становить 14 091 гривень, повідомляється на сайті Державної служби статистики України (Держстат).

Таким чином, жінки в Україні стали заробляти більше в порівнянні з чоловіками. Дані за попередні квартали свідчать, що:

Раніше повідомлялося, що у квітні 2021 року реальна зарплата в порівнянні з місяцем раніше впала на 1,2%, а за рік зросла на 19,7%, свідчать дані Держстату.

Читайте також: Шмигаль пообіцяв учителям зростання зарплат на 30% в поточному році

Згідно з даними відомства, середня номінальна зарплата штатного працівника підприємств, установ та організацій у квітні склала 13 543 грн.

У порівнянні з березнем розмір середньої номінальної зарплати зменшився на 0,5%, а за останні 12 місяців (в порівнянні з квітнем 2020 року) збільшився на 29,8%.

При цьому, найвища нарахована зарплата в березні була в Києві - 20 422 грн, найнижча - в Херсонській області (10 647 грн).

Найбільшу зарплату отримували працівники сфери інформації та телекомунікацій - 27 101 грн, і фінансової та страхової діяльності - 25 557 грн, найнижчу - працівники, задіяні в організації харчування і тимчасового розміщення - 6 979 грн.

Також повідомлялося, що прожитковий мінімум в Україні, який на сьогодні є офіційним, більш ніж у два рази, нижче обумовленого економікою і, потребує перегляду.

За час карантину 440 тисяч українців були офіційно працевлаштовані через центри зайнятості. Однак якщо на початку карантину в Україні налічувалося 361 тисяч зареєстрованих безробітних, то зараз їх вже 420 тисяч. Якщо в листопаді минулого року в середньому по Україні на одне вільне робоче місце претендувало три безробітних, то в цьому році - шість осіб. Про безробіття як проблеми з проблем, особливо для тих, хто втратив роботу, читайте в статті Тетяни Кириленко "Вірусу безробіття комфортно в карантині".