Україна схвалила використання препарату для вакцинування від китайської компанії Sinovac, повідомляє Reuters.
Українська фармкомпанія "Лекхім", яка є партнером Sinovac, уклала договір на поставку 5 млн доз вакцини для України. В це число входять також 1,9 млн доз, закуплених за державною закупівлею.
Про схвалення продукту ЗМІ повідомили в МОЗ України.
Ефективність закупленої вакцини від Sinovac становить менше 60%. Однак у компанії зазначили, що за умови збільшення часу між двома вакцинаціями препарат показав ефективність приблизно 70%.
Нагадаємо, напередодні компанія "Лекхім" попросила українську владу відстрочити поставки першої партії китайської вакцини проти COVID-19 в той же день, коли Національне антікорбюро відкрило справу про можливу закупівлю препарату за завищеною ціною.
У грудні минулого року Україна уклала контракт з компанією Sinovac Biotech на поставку 1,9 млн доз вакцин проти коронавірусу. Це може забезпечити вакцинацією 957 тисяч українців з 38 мільйонів, тобто всього близько 2,5% населення. При цьому ефективність китайського препарату становить лише 50,3%.
Пізніше народна депутатка з "Голосу" Олександра Устінова заявила про те, що Україна могла закупити вакцину проти коронавірусу в шість разів дешевше, до того ж ту, що закуповує Всесвітня організація охорони здоров'я. Однак, за її словами, через те, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожча, але й менш ефективна.
При цьому починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко. Україна ж, всупереч словам міністра, змогла за весь той час підписати договір лише з компанією Sinovac Biotech.
Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте у статті редакторки розділу "Соціум" Алли Котляр "Антиділа".