Україна переходить до другого етапу реагування на епідемію коронавірусу COVID-19, заявив на брифінгу 9 листопада головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Це означає, що відсьогодні пацієнтів не госпіталізуватимуть у лікарні на планові операції, оперуватимуть лише ургентних хворих - тих, кому ненадання медичної допомоги може вартувати життя.
«Ще раз підкреслю, з понеділка всі планові операції, планові госпіталізації заборонені в наших лікарнях. Лікарні приймають виключно ургентних хворих і хворих з коронавірусною хворобою», - цитує Ляшка «112 Україна».
За словами головного санлікаря, епідемічна ситуація в країні залишається напруженою, МОЗ продовжує збільшувати кількість ліжкомісць для пацієнтів з коронавірусом.
Раніше Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам – відправити учнів на канікули з 15 жовтня. Відсьогодні в Україні діє нове карантинне зонування - міст і районів у «жовтій» і «зеленій» зонах більше немає.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Чому українці ігнорують заходи безпеки, попри вже очевидну небезпеку у зв’язку з пандемією коронавірусу; як впливають на нас карантинні обмеження, і як поводитися в умовах тривалої невизначеності, – про це редакторка розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла із завідувачкою кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П. Шупика доктором медичних наук професоркою Галиною Пілягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд» у ZN.UA.