UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні почали розподіляти "Ремдесивір"

Цей препарат входить до клінічних протоколів МОЗ.

"Ремдесивір", препарат, який застосовують для лікування хворих на коронавірус, почали розподіляти по українських лікарнях. Про це розповів очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу у Дніпровській області. 

"Сьогодні почався розподіл "Ремдесивіра" до регіонів. Цей препарат входить до наших клінічних протоколів надання медичної допомоги для лікування коронавірусної інфекції, а також широко застосовується для екстреного використання у багатьох інших країнах світу", - підкреслив Степанов.

Читайте також: До 1 грудня в Україні має з’явитися препарат для лікування COVID-19 «Ремдесивір»

"Ремдесівір" також відомий під назвою "Веклурі" (Veklury).Це його торговельна назва. Компанія виробник каже, що "Веклурі" - нуклеотідний аналог заснований на більш ніж десятирічному досвіді антивірусних досліджень компаніїGilead. У самій компанії, яка розробила препарат, кажуть, що "Веклурі" володіє антивірусною активністю широкого спектра дії, як in vitro, так і in vivo проти безлічі виникають вірусних патогенів, включаючи лихоманку Ебола, коронавіруси SARS, Marburg, MERS та SARS-CoV- 2. Останній викликає захворювання COVID-19.

Термін in vitro належати до медичного дослідження або експерименту, який проводиться в лабораторії в межах пробірки або лабораторної тарілки. Термін in vivoналежить до медичного тесту, експерименту або процедурі, яка проводиться на (або в) живому організмі, наприклад, на лабораторній тварині або людині.

"Веклурі" схвалений або дозволений до тимчасового використання препарату для лікування COVID-19 приблизно в 50 країнах світу, в тому числі й в Україні. В рамках постійного прагнення до розробки ефективних методів лікування ковіду, численні міжнародні клінічні випробування 3-ї фази оцінюють безпеку та ефективність препарату "Веклурі" для лікування ковіду, в різних популяціях, складах і в поєднанні з іншими видами терапії.

Ще в травні "Ремдесівір" дозволили застосовувати в екстрених випадках. Відтоді препарат почав активно використовуватися для лікування госпіталізованих хворих на COVID-19. Ним лікували президента США Дональда Трампа, якого госпіталізували з COVID-19 на початку жовтня.

Як було оголошено 1 жовтня 2020 року, зараз Gilead задовольняє попит на препарат в США в режимі реального часу, навіть в разі потенційного майбутнього спалаху COVID-19.

"Ремдесівір" показав, що він може скоротити час відновлення для госпіталізованих пацієнтів приблизно на 30%, або ж чотири дні. Проте, його здатність скоротити рівень смертності не стала статистично значущою в клінічних випробуваннях Національних інститутів охорони здоров'я США.

Дослідження 400 пацієнтів стаціонару показало, що 74% їх ті, кому давали препарат, відчували себе краще в порівнянні з 59%, хто не отримав його.

Проте раса людини може змінити результати. За даними USA Today, показники близько 84% темношкірих пацієнтів покращилися протягом двох тижнів госпіталізації, в порівнянні з 76% латиноамериканських пацієнтів, і 67% американців азійського походження і не іспаномовних білих.