Сьогодні, 20 серпня, повідомляється, що статус безробітного надано 488 тисячам українців, що на 77% більше ніж на цю ж дату минулого року. Рік тому було 276 тисяч.
Про це повідомляє Державний центр зайнятості.
У серпні поточного року допомогу по безробіттю отримали 411 тисяча громадян, а з початку дії карантину (з 12 березня по 20 серпня) статус безробітного у 431,8 тисяч осіб, що на 77% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Після введення в березні карантинних обмежень для громадян, була прийнята програма компенсацій по частковому безробіттю.
Виплати встановлюється за кожну годину, на який працівнику була скорочена тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної сітки або окладу, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (4 723 грн) на місяць.
Станом на 20 серпня в центри зайнятості вже подано понад 220,5 тисяч пакетів документів (з них - 192,6 тисяч - від фізичних осіб-підприємців), прийнято 202 тисяч позитивних рішень для надання бюджетних компенсацій 365,6 тисяч працівників (з них майже 179 тисяч - ФОП).
Нагадаємо, Кабінет міністрів України схвалив c дводенної доопрацюванням законопроект про розширення термінів надання допомоги по частковому безробіттю та надання її не тільки в період карантину, а й при введенні подібних обмежень в майбутньому.
Уточнюється, що документ пропонує надати уряду право визначати, зокрема, терміни надання такої допомоги.
Раніше ZN.UA писало, що затяжний характер пандемії, поглиблення світової рецесії і нестабільність міжнародних фінансових ринків актуалізують проблеми діагностики зовнішньої уразливості економіки України та реалізації на її основі комплексу антикризових заходів. Детальніше в матеріалі "Зовнішні дисбаланси в період кризи".