UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні дві області вважаються проблемними через поширення COVID

Рішення про перехід в "жовту" зону карантину не виключено на поточному тижні.

У МОЗ назвали дві найбільш проблемні області по поширенню коронавирусу.

Зараз це Чернівецька та Луганська області, заявив в інтерв'ю "Лига.net" головний санітарний лікар України Ігор Кузин.

Так в Луганській області один з найвищих рівнів захворюваності на 100 000 населення і найвищий коефіцієнт виявлення нових випадків.

"У Чернівецькій і Луганській областях рівень госпіталізації зріс майже вдвічі", заявив Кузін.

У МОЗ нарахував майже 15 ОТГ, які є проблемними з точки зору появи там локальних кластерів захворювання. Вони розташовані переважно в:

Рішення про перехід України в "жовту" зону карантину буде прийнято на поточному тижні, заявив Ігор Кузин.

Введення жовтої зони в країні повинна схвалити Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, нагадав він.

Читайте також: Посилення карантину: Шмигаль розповів, чи працюватиме транспорт

"Рішення комісії має бути гармонізованим зі змінами до постанови 1236, які регулюють обмеження або порядок роботи тих чи інших зон. Рішення про введення або переході в іншу зону приймає виключно комісія. Таке рішення, найімовірніше, буде на цьому тижні", - сказав Кузін.

Статистика МОЗ щодо поширення коронавірусу по регіонам за 13 вересня

Будь-яка регуляція, що стосується можливих обмежень або змін порядку в роботі держустанов, бізнесу або громадян, повинна набрати чинності через сім днів.

Зараз Україна повертається в режим регулярних засідань комісій ТЕБ та НС. Ця комісія буде засідати раз на два тижні.

"Залежно від розвитку ситуації, можемо перейти на щотижневі засідання", - додав Кузін.

Раніше повідомлялося, що голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков анонсував перехід області в "жовту зону" з наступного тижня.

За його словами, після переходу продовжать роботу освітні установи в яких більш ніж 80% персоналу вакциновано однією або двома дозами вакцини, інші - будуть закриті на карантин.

Станом на 14 вересня в країні зафіксовано 3 332 нових випадки COVID-19, повідомляє в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я.

За добу 718 осіб госпіталізовано, 1 404 особи одужали, 97 - померли від ускладнень. Методом ПЛР протестували 29 281 людини, методом ІФА - 8 413 осіб, експрес-тестами - 25 031 людини.

За весь час пандемії в Україні коронавірусів захворіли 2 321 156 осіб, видужали - 2 223 272 особи, летальних випадків - 54 457.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в м. Київ (412), Харківській (260), Львівській (241), Одеській (232) та Луганській (214) областях.

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу "Дельта". У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам "Дельта" офіційно "з'явився" тільки 23 червня.

Статистика захворюваності коронавірусів свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. 7 вересня МОЗ подав уряду клопотання з проханням перевести Україну з "зеленого" на "жовтий" рівень епідемічної безпеки і посилити карантин.

Звідки прийшла "Дельта", чого не вистачає для боротьби зі штамом і як підготуватися регіонах, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонської області Юрієм Ромаскевичем в ZN.UA.