У в'язницях анексованого Криму продовжують катувати ув'язнених, повідомила голова моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер у середу, 15 березня.
Фрейзер також розповіла про те, що знущання та тортури дозволяють окупаційній "владі" півострова отримувати від заарештованих необхідні зізнання.
"В'язнів продовжують переводити в Росію, де ми задокументували відмову в медичній допомозі і щонайменше одну смерть затриманого. Резолюція Генеральної асамблеї ООН № 71205 стала головним документом у роботі з Кримом. У ній прописано, що півострів є тимчасово окупованою Росією територією. У цьому звіті ми стурбовані серйозними порушеннями прав людини в Криму, зокрема ставленням до затриманих осіб", – розповіла Фрейзер.
Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю для DT.UA розповів про систематичні порушення прав людини в окупованому Криму.
Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.
19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.
Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.
Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.