В окупованому Росією Криму практично повністю пересохло Сімферопольське водосховище. Знімки "до" і "після" опублікував в Твіттер "Кримський бандерівець."
Так було.
Це недавні знімки.
"Крим. Фотографії Сімферопольського водосховища. Це те місце, яке багато хто з вас бачили при виїзді із Сімферополя в бік Алушти/Ялти або при в'їзді до Сімферополя з боку Алушти/Ялти. Фотографії свіжі. Так, води немає зовсім", - йдеться в коментарі.
Аналогічна ситуація склалася в Аянском і Партизанському водосховищах. Вода в Сімферополь звідти, практично, не надходить, передає crimeapress.info.
За словами гендиректора ГУП РК «Вода Криму» Володимира Баженова, з Сімферопольського водосховища взяти більше 34 тисяч кубометрів на добу просто неможливо.
"Найгірше набираються резервуари води на Петровських скелях. Це домінуюча висота, чим нижче горизонт, тим на меншу кількість поверхів« видавлюється »вода. Це вже фізика процесів. Для жителів тих районів - тільки підвезення, тільки підйом води. Якщо опадів не буде, воду я не зможу ніде взяти, - зазначив Баженов.
Він сказав, що забором вже донних, мулистих вод пояснюється брудна вода з кранів городян. Промивання фільтрів нічого не дають, крім додаткових втрат води.
Крім того, в водопровід потрапляють каналізаційні нечистоти. Керівник «Води Криму» назвав цю ситуацію "унікальною", хоча, як пише видання, вона насправді "страшна".
Воду в цьому районі перекрили, а "з кранів тече смердюча муть з вигрібних ям сусідів".
У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводоресурси вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.
За даними Росводоресурсів, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.
Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".
У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарної кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.
Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.