У Національному антикорупційному бюро України заявили, що не володіють інформацією щодо доказової бази, на підставі якої слідчі Нацполіції повідомили про підозру колишньому народному депутату, ексбенефіціару «Укрбуду» Максиму Микитасю, повідомила пресслужба НАБУ у Facebook.
У Бюро також назвали Микитася викривачем корупції й припустили, що на нього можуть тиснути.
"Водночас, хочемо нагадати, що згаданий екснардеп є викривачем, який надав детективам НАБУ інформацію щодо корупції у вищих ешелонах влади. За одним із досліджених фактів заступнику керівника Офісу Президента повідомлено про підозру у вчиненні тяжкого злочину", - йдеться в повідомленні.
У НАБУ вважають, що підозра, про яку було повідомлено Микитасеві, "викликає занепокоєння щодо можливості використання заходів кримінального правового характеру задля блокування розслідувань НАБУ та незаконного тиску на викривача з метою сприяння викритим ним особам в ухиленні від передбаченої законом відповідальності".
Нагадаємо 1 грудня НАБУ і САП повідомили ексдепутату про підозру у вчиненні нових злочинів - в наданні неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта (за ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України). Йому, а також ще сімом особам, інкримінується участь в корупційній схемі.
23 грудня колишньому президенту "Укрбуду" Максиму Микитасеві продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
18 грудня НАБУ повідомило про підозру Олегу Татарову. У коментарі ZN.UA директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник зазначив, що у заступника голови ОПУ зараз немає адвокатського імунітету, тому підозру щодо нього підписувати можна.
Представників НАБУ не пустили в Офіс президента для того, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним. Сам Татаров теж вважає справу проти себе "сфальсифікованою PR-акцією" і переконаний в тому, що арешту не буде.
Після повідомлення про підозру президент Володимир Зеленський не відсторонив заступника глави свого Офісу від виконання службових обов'язків.
Татарова підозрюють у дачі хабара судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитку в більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на "аналогічні" на околиці міста. Сума збитку склала 81 млн грн.
Про правоохоронну фантасмагорію на прикладі гучної справи Олега Татарова читайте в статті Олександра Лємєнова "Законники-схематозники: як вивести "потрібних людей" з-під відповідальності".