UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ДПСУ розповіли, в якому випадку заборонять в'їзд авто з придністровською реєстрацією

У невизнаному Придністров'ї раніше заявили про те, що заборонять перетин молдавсько-українського кордону на придністровській ділянці автомобілям з молдовськими номерами.

Речник Держприкордонної служби України Андрій Демченко повідомив про те, що ДПСУ не пропускатиме через молдовсько-український кордон автомобілі з придністровською реєстрацією лише в тому разі, якщо Кабінет міністрів ухвалить відповідну постанову, передає hromadske. За словами Демченка, зараз немає ніяких документів чи доручень, які б обмежували перетин кордону такими автівками.

"Це знаходиться у компетенції виключно Кабінету міністрів. Якщо будуть відповідні документи, механізми чи якісь роз'яснення і визначені завдання ДПСУ, ми їх, звісно, виконаємо", - зазначив Демченко.

Речник ДПСУ додав про те, що облік транспорту з іноземною реєстрацією, який прямує на митну територію України, перебуває в компетенції митних органів. Демченко зазначив, що прикордонна поліція Молдови інформувала про те, що з 10 січня припинить пропускати через спільний кордон автомобілі на придністровській реєстрації, які виїжджатимуть з молдовської території. При цьому авто, які в'їжджатимуть до Молдови, пропускатимуть.

Читайте також: Для виведення російських військ з Придністров'я потрібна єдина політика – міністр оборони Молдови

Раніше стало відомо, що "Міністерство закордонних справ" невизнаного Придністров'я вводить заборону на перетин молдавсько-українського кордону на придністровській ділянці автомобілів з молдавськими номерами. Тепер молдавські автомобілісти не зможуть проїжджати через Придністров'я, прямуючи в Україну. Мова йде про популярні в Молдавії напрямки на Київ та Одесу. Якщо в Одесу можна їздити й іншими шляхами, то для поїздки з Кишинева в Київ доведеться об'їжджати близько 150 км.

Зазначимо, що Придністров'я, де російськомовне населення становить більшість, проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". У той самий час міжнародна спільнота не визнає Придністров'я частиною Молдови. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська й озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.