UA / RU
Підтримати ZN.ua

УЦОЯО проти рейтингів шкіл за результатами ЗНО

Експерт пояснила, чим шкідливі рейтинги шкіл за результатами ЗНО.

УЦОЯО абсолютно проти всіх рейтингів шкіл за результатами ЗНО.  Про причини розповіла заступниця директора Центру ЗНО Тетяна Вакуленко в інтерв'ю ZN.UA.

За її словами, результати не представляють усю вибірку 11-класників тієї чи іншої школи, а лише дають результати тих, хто готувався до цього тесту цілеспрямовано для вступу.

По-друге,  є питання критеріїв складання цих «рейтингів».

"Скажіть,  яка школа краща ─ та у якій 10% 200- бальників  і 90% тих , що не подолали або ледве подолали поріг «склав-не склав»?  Школа, в якій всі склали тести на 150 балів чи та, у якій половина склала на 175, а інша половина-на 125?  Нормальні рейтинги передбачають , що ви берете до уваги всі складові, і  фактори.  Наприклад,  сільські школи мають значно нижчі результати тестування,  ніж міські. А  гімназії мають завжди дещо вищі  результати, ніж звичайні загальноосвітні школи", - зазначає Вакуленко.

За її словами, також недооцінені в рейтингах досягнення окремих сільських шкіл, у яких діти в умовах обмежених ресурсів та з низькою мотивацією, завдяки зусиллям вчителя, подолали поріг  «склав-не склав».

"Можна вважати, що результат цієї школи дуже низький порівняно з іншими, і у рейтингу вона десь внизу. Але для цієї школи це  реально досягнення,  вчитель має пишатися тим, що зробив усе можливе, аби діти вчили його предмет, незважаючи на їхню низьку мотивацію до отримання освіти, відсутність якісних навчальних матеріалів, доступу до техніки тощо.  У місті взагалі набагато більше можливостей для освіти ─ курси, театри, кіно, репетитори. До речі, внесок репетиторів у результати ЗНО важко порахувати", - зазначає експерт.

Докладніше про те, які зміни в ЗНО готують для випускників шкіл в 2021 році читайте в інтерв'ю Оксани Онищенко із заступницею директора Центру ЗНО Тетяною Вакуленко "«Нам кажуть, що ми забуваємо Тараса Шевченка, Івана Франка чи Лесю Українку, але це не так»"для читачів ZN.UA.