Щорічно християни східного обряду 28 серпня святкують день Успіння Пресвятої Богородиці й Пріснодіви Марії. У народі його ще називають Першою Пречистою.
Це свято відносять до числа дванадцяти найбільших християнських свят. Слово "успіння" означає мирну кончину. У цей день християни святкують вознесіння Богородиці на небо і возз'єднання з Богом.
У цього свята особливе значення, адже день успіння пов'язаний як і з болем і втратами, так і з радістю. Адже в цей день не тільки загинула Пріснодіва Марія, а й Богоматір возз'єдналася зі своїм сином.
Християни розглядають її смерть як чергове випробування, яке повинен пройти кожен на своєму шляху, щоб перейти у вічне життя. Саме тому церква називає цей день успінням, а не смертю.
Що не можна робити у свято Успіння Богородиці
За віруваннями, в цей день не можна сваритися з рідними, близькими та друзями. Також не можна відмовляти в допомозі нужденним, тому краще надати допомогу або виконати прохання.
Предки вірили, що в цей день не варто ходити босоніж по вкритій росою траві, адже вони вважали, що роса - це сльози Пресвятої Богородиці. А якщо пройтися по мокрій траві, то людина може накликати на себе якесь нещастя або хворобу.
Крім цього, 28 серпня не можна взувати стару або незручне взуття. Згідно з віруваннями, подальше життя буде наповнене різними труднощами та проблемами.
Дівчатам в Успіння було найскладніше. Незаміжнім не можна було ні з ким розмовляти вранці.