Кабінет міністрів вирішив змінити критерії, за якими в Україні визначатимуть “червону” зону карантина. Відповідну постанову з одноденним доопрацювання уряд ухвалив під час позачергового засідання 13 жовтня.
“Ми внесли відповідні зміни щодо кількості ліжок, які враховані при встановленні того, чи іншого рівня на території всієї області - або “помаранчевого” або “червоного”, - заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
За його словами, тепер не враховуватимуть ліжкомісця, відведені для пацієнтів з коронавірусом, у дитячих і педіатричних відділеннях. Також для переходу до “червоної” зони, захворюваність на коронавірус протягом 14 днів має складати понад 320 осіб на 100 тисяч населення.
“Сьогодні в нас цей показник був динамічним. Він визначався як такий, що в 5 разів перевищує середній показник по країні”, - додав Степанов.
Також за його словами, уряд вирішив змінити критерій щодо визначення карантину, який стосується показника охоплення тестуванням.
"Пропонується також внести деякі зміни в індикатори та критерії, якими визначається карантин на території країни. Зокрема вдвічі підвищити цільовий показник охоплення тестуванням до 48 на 100 тис. населення за останні сім днів", - зазначив міністр.
Очільник МОЗ також додав, що до кінця жовтня в Україні хочуть вийти на проведення 50 тис. ПЛР-тестів на добу. А до кінця року цю кількість планують збільшити.
Нагадаємо, під час сьогоднішнього засідання уряд продовжив до кінця року адаптивний карантин. Зокрема, Кабмін змінив вимоги до проведення масових заходів, до проведення спортивних змагань, а також запропонував школам піти на канікули з 15 по 30 жовтня.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Зокрема, за минулу добу, коронавірус в Україні діагностували у 5 133 осіб. Також за добу 107 пацієнтів померли від ускладнень, 2 152 - хворобу подолали. Всього в країні 270 587 випадків COVID-19.
Докладніше про те, що повинна зробити влада, а що – люди, читайте в матеріалі Алли Котляр «COVID-19: боротьба вручну» для читачів ZN.UA.