Абсолютна більшість українських громадян (89%) сприймають Україну як свою Батьківщину: від Західного регіону (97%) до 3, проведеного фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" за участю Фонду "Демократичні ініціативи" для громадянського союзу "Громадська варта".
При цьому незначна частина населення України поділяє сепаратистські ідеї. Ідею відокремлення області (регіону) від України і приєднання до іншої держави підтримують 8% респондентів (на Донбасі - 18%, у Західному регіоні - 0,5%).
Ідею створення незалежної держави на основі південно-східних областей в цілому підтримують 11% населення України, на півдні - 10%, на сході - 10%, на Донбасі - 18%. А ідею відокремлення південно-східних областей і їхнє приєднання до Росії підтримують 9,5% населення півдня, 11% населення сходу і 27% населення Донбасу.
Тільки 6% громадян хотіли б, щоб їхня область вийшла зі складу України і створила свою незалежну державу, найбільше - на Донбасі (17%), найменше - на заході (2%). Хотіли б, щоб їхня область вийшла зі складу України і приєдналася до іншої держави 9% населення, найбільше - на Донбасі (24%).
У той же час значна частина населення (32%) вважає, що між західними і східними регіонами України існують глибокі політичні протиріччя, мовні та культурні відмінності, економічні диспропорції, що в перспективі вони можуть роз'єднати або створити свої держави, або увійти до складу інших держав.
Соцопитування було проведено для ГС "Громадська варта" за участю фонду "Демократичні ініціативи" з 16 по 30 березня 2014 року. Польову роботу виконала фірма "Юкрейніан соціолоджі сервіс". Загалом було опитано 2010 респондентів у 24 областях, АР Крим і м. Києві за квотною вибіркою, репрезентативною за статтю, віком, освітою, регіонами та типами поселень. Похибка вибірки не перевищує 2,3%. !zn
Читайте також:
В Україні залишилося до 30% охочих вступити в Митний союз
Кількість прихильників НАТО в Україні значно зросла, але єдності поки немає
Більшість українців вважають корупцію найважливішою проблемою країни
Половина українців підтримала зміну влади в країні, третина - проти