UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці визначилися з тим, що відбувається в Донбасі – опитування

Лише 22% опитаних вважають, що війна/конфлікт в Донбасі - це суто внутрішній конфлікт, в якому не беруть участі ніякі інші країни.

Більшість українців (69%, 54% - повністю, 15% - швидше) вважають, що війна/конфлікт в Донбасі - це військова агресія з боку Російської Федерації, міжнародний збройний конфлікт з РФ. Про це у своїй статті "Щоб у нас все було і нам за це нічого не було" для ZN.UA пише оглядачка Тетяна Силіна.

Ще 63% (41% - повністю, 22% - швидше) українців упевнені, що війна/конфлікт в Донбасі розв'язана місцевими проросійськи налаштованими верствами/категоріями громадян при підтримці Росії.

Лише 22% опитаних вважають, що війна/конфлікт в Донбасі - це суто внутрішній конфлікт (громадянська війна), у якому не беруть участі ніякі інші країни.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

"Для порівняння нагадаємо результати торішнього жовтневого опитування "Нью Імідж Маркетинг Груп" на окупованих територіях. 76% жителів ОРДЛО вважають, що війна в Донбасі - це внутрішній український конфлікт. При цьому 86% не згодні з тим, що біля витоків конфлікту стояли проросійські угруповання й Москва, - швидше, не згодні 45,1% і абсолютно не згодні 44,9%", - пише Силіна.

Детальніше про те, як українське суспільство бачить повернення Донбасу, читайте в статті Тетяни Силіної для ZN.UA "Щоб у нас все було і нам за це нічого не було".

Дослідження "Оцінка соціально-політичних настроїв населення України - лютий 2020" підтверджує суперечливість переконань громадян України щодо Донбасу.

Соціологічне опитування було проведене компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього 13–23 лютого 2020 року. Частиною цього проєкту, який охоплює всю Україну (крім окупованих територій Донецької та Луганської областей і АР Крим), була, зокрема, й оцінка деяких аспектів встановлення миру в Донбасі. Опитування проводилося face-to-face за структурованою анкетою на планшеті на базі додатку "Лемур" у домогосподарствах респондентів. Вибірка становила 2410 осіб і представляє доросле населення України (18 років і старші). Статистична погрішність не перевищує 2,05%.