UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці в середньому виїжджають за межі свого населеного пункту 3,5 рази в місяць

Мешканці Західної України в три рази більш мобільні, ніж жителі Півдня і Сходу країни.

Середньостатистичний дорослий житель України залишає межі свого міста, села чи селища приблизно 3,5 рази в місяць, свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group.

Як зазначають соціологи, поряд з "домосідами", які виїжджають за межі свого населеного пункту не частіше разу на рік (35% дорослого населення), серед українців зустрічаються і ті, хто робить це набагато частіше. Наприклад, 5% дорослого населення країни робить це щодня, 13% - від одного до кількох разів на тиждень, 20% - від одного до декількох разів на місяць, а 17% - від одного до декількох разів у півріччя.

За даними опитування, чоловіки здійснюють 4,1 поїздок на місяць, що в 1,5 рази більше аналогічного показника для жінок (2,7 рази на місяць).

Найбільш високий рівень мобільності зафіксований у жителів сільської місцевості, на кожного з яких припадає в середньому 6,3 поїздки на місяць, що майже втричі частіше, ніж це роблять мешкані звичайних міст і що майже в п'ять разів частіше, ніж це роблять жителі обласних центрів. Жителі звичайних міст в 1,7 рази частіше виїжджають зі своїх населених пунктів, ніж жителі обласних центрів (відповідно 2,2 і 1,3 рази в місяць в середньому).

У регіональному розрізі найбільш висока частота поїздок за межі свого населеного пункту спостерігається серед жителів Західної України (в середньому 5,9 разів у місяць), а найнижча - серед жителів Півдня і Сходу країни (в середньому по 1,9 рази у місяць); жителі Центрального регіону займають в цьому плані проміжне становище, здійснюючи в середньому по 3,0 поїздки в місяць.

Опитування проводилося в період з 20 жовтня по 1 листопада 2016 року серед 1802 осіб. Заявлена похибка вибірки 2,4% при рівні довірчої ймовірності 0,95.

Читайте також: Більшість українців підтримують "здоровий націоналізм"

Нагадаємо, що за даними міжнародного опитування GfK, більшість українців (58%) задоволені кількістю вільного часу (20% - повністю задоволені, 38% - задоволені в деякій мірі).