UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна "затоплює" США хвилею інтелекту, втрачаючи найцінніших працівників

На даний момент збільшується кількість магістрів, що виїжджають з України до США. Кількість бакалаврів, навпаки, дещо зменшується.

Незважаючи на те, що за останні 10 років кількість українських мігрантів в Америку значно зменшилася, Україна все одно продовжує втрачати цінних і активних робітників. 45% мігрантів з України до США у віці 25-44 роки - з вищою освітою.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів відомий американський соціолог і демограф українського походження - професор, дослідник Центру славістичних, євразійських та східноєвропейських досліджень Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл Олег Воловина.

За його словами, в цілому вікова структура мігрантів така: більшість - це люди молодого і середнього віку, понад половина - у віці 25-44 роки, віком до 25 років виїжджають значно менше. При цьому, серед вікової категорії 45-64 роки виїжджають - 36%, а серед тих, кому за 65 років і старше, - 13%.

Читайте також: Новий президент Могилянки подумає, чи брати далі гроші в Ахметова

Воловина також зазначає, що збільшується кількість магістрів, що виїжджають з України в Америку. Кількість бакалаврів, навпаки, дещо зменшується, а кількість докторів наук тримається на одному і тому ж рівні.

"Останнім часом серед мігрантів з вищою освітою 5% - докторів наук, 55% - бакалаврів, 32% - магістрів і 7% - професіоналів (під професійним дипломом американці розуміють фахівців окремих напрямів - ZN.UA)", - розповідає Воловина.

У цілому ж, за його даними, 63 тис. українців (20,5% всіх українців в Америці - ZN.UA) - з вищою освітою. До того ж відсоток людей з вищою освітою у четвертій хвилі міграції трохи нижчий за відсоток людей не-четвертої хвилі, але значно вищий за відсоток людей з вищою освітою серед всіх американців.

"Багато мігрантів четвертої хвилі з дипломом доктора наук працюють в університетах, дослідних інститутах, комп'ютерній індустрії, у сфері охорони здоров'я. Але багато бакалаврів з України працюють в якості обслуговуючого персоналу та некваліфікованих робітників", - продовжує дослідник.

Читайте також: Кабмін ліквідував інститут при Міносвіти, який був джерелом корупції

Так само він зазначає, що найкраще влаштовуються українці з докторським ступенем. 599 четвертої хвилі українських мігрантів є професорами університетів, там же працюють 145 вчених у сфері природничих наук. Математики, інженери-електрики, фахівці з астронавтики - це професіонали найвищого рівня. Всі вони займають провідні місця в американському суспільстві.

Повну версію інтерв'ю про міграцію українців в США та їхнє подальшого життя в Америці читайте у свіжому випуску газети "Дзеркало тижня. Україна".