UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна повинна діяти на Закарпатті більш рішуче - Тука

Заступник голови МінТОТ має сумніви щодо перспектив ведення діалогу з урядом Угорщини, що займає проросійську позицію.

У ситуації з роздаванням угорських паспортів на Закарпатті Україна повинна діяти більш рішуче, даючи зрозуміти, що порушувати закон на території країни не дозволено нікому – таку точку зору в інтерв'ю "Обозревателю" висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) України Георгій Тука.

"Уряд Угорщини займає виключно проросійську позицію. Це була спецоперація... Подія в Береговому – лише демонстрація частини проблеми. Загалом, якби хтось не виклав це відео (з отриманням паспортів у консульстві Угорщини - ред.) у мережу, а просто передав спецслужбам, то жодної реакції не було б", - пояснив він.

Реакцію Міністерства закордонних справ України на події у консульстві Угорщини в Береговому та висилку угорського консула з країни заступник міністра вважає адекватною. Додаючи при цьому, що "лише широкий розголос цього відео призвів до того, що довелося реагувати на те неподобство, яке ми мовчки спостерігаємо на нашій землі впродовж 15 років, а може й більше".

На думку Туки, дії Угорщини на Закарпатті аналогічні діям Росії на сході України та в Криму до початку відкритої агресії в 2014 році.

"З першого дня незалежності на території України існувало три регіони, які були віддані на відкуп місцевим елітам в обмін на лояльність до центральної влади – Крим, Закарпаття та Донецьк. Дві території ми фактично втратили, Закарпаття поки ще ні, але я абсолютно згоден з тим, що ми втрачаємо ті території, де не було політики центральної влади", - резюмував чиновник.

Влада Угорщини вважає, що угорці за кордоном мають право на угорське громадянство й автономію, і жорстко впроваджують цю політику. Цей курс знаходить підтримку у виборців, але не у сусідів Угорщини.

Конфлікт із Києвом через статус угорців Закарпаття – не виняток у відносинах Будапешта із сусідніми країнами. Вимагаючи розширення прав угорської меншини, Угорщина конфліктує у цьому питанні зі Словаччиною та Румунією.

Докладніше про угорсько-українське протистояння читайте у статті Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".