Державна служба з надзвичайних ситуацій України отримала від ОБСЄ обладнання для гуманітарного розмінування. Зокрема, посол Генрік Вілладсен передав Україні 13 металодетекторів, 4 металодетекторів з великим радіусом охоплення і 5 детекторів для пошуку вибухонебезпечних залишків бойових дій, а також 10 захисних шоломів.
Крім того, Міноборони України отримало 25 металодетекторів, 4 детектора для пошуку вибухонебезпечних залишків збройних сил і 5 захисних шоломів.
Міністерство з тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України отримало від ОБСЄ 11 комп'ютерів, 3 лазерних принтера, 2 мультимедіа-проектора з мобільними екранами, 3 комплекти офісного обладнання.
Як повідомлялося, з 2014 року було зареєстровано понад 1600 жертв вибухів мін та інших вибухонебезпечних залишків війни.
Раніше міністр закордонних справ Словаччини і голова ОБСЄ Мирослав Лайчак заявив про те, що Братислава вітає ініціативи представника України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леоніда Кучми з врегулювання ситуації в Донбасі.
Як повідомлялося, на засіданні ТКГ в Мінську 5 червня сторони домовилися підготувати до 19 червня пропозиції щодо забезпечення перемир'я в Донбасі.
Другий президент України Леонід Кучма також запропонував закріпити в угоді про припинення вогню заборону стріляти у відповідь. Його заява викликала серйозний резонанс. Пізніше він зазначив, що коли говорив про заборону відкривати вогонь у відповідь, мав на увазі не тільки Збройні сили України, але і бойовиків.
Крім того, на засіданні 5 червня обговорювалося питання скасування економічної блокади окупованих районів Донбасу, яка була введена в 2017 році.