UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна хоче, щоб на 73-й сесії Генасамблеї ООН ухвалили дві резолюції щодо Криму - Геращенко

Документи стосуються порушення прав людини в анексованому Криму та його мілітаризації.

Українські дипломати працюють над тим, щоб на 73-ій сесії Генеральної асамблеї ООН прийняли дві важливі резолюції щодо анексованого Росією Криму. Один із документів стосується порушення прав людини на півострові, інший – мілітаризації Криму та Азовського моря. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перша заступниця спікера Верховної Ради України Ірина Геращенко.

"Українські дипломати активно працюють над тим, аби протягом 73 сесії було прийнято дві надважливі резолюції. Перша - про порушення прав людини в окупованому Криму. Вже в листопаді проект резолюції буде розглянуто на третьому комітеті ООН і в грудні – за нього проголосують на Генасамблеї", - повідомила Геращенко.

Вона додала, що друга резолюція стосується мілітаризації анексованого Кримського півострова та Азовського моря.

"Сьогодні за резолюцію щодо Азовського моря проголосував Європарламент. Наступну резолюцію має прийняти Генасамблея ООН. У Росії земля і море мають горіти під ногами", - зазначила Геращенко.

Нагадаємо, сьогодні Європарламент ухвалив жорстку резолюцію із закликом посилення санкційного тиску на Росію в разі загострення ескалації в акваторії Азовського моря. Також Європарламент призначив нового спецпредставника ЄС по Донбасу і Криму та розширив сфери дії місії ОБСЄ в Україні, куди включив морські перевезення.

Раніше заступник голови Держприкордонслужби України Василь Сверстюк заявив про те, що На сьогоднішній день в Азовському морі вже понад 120 кораблів і катерів Російської Федерації. ДПСУ побоюється планів Москви по захопленню Азовського моря.

12 жовтня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про захист національних інтересів у Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

Детальніше про суть рішень з відстоювання інтересів України читайте в статті Володимира Кравченка "Напівзамкнений Азов" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".