П’ятьох українців затримано на прикордонному переході Гребенне у вівторок, 13 липня. Вони хотіли в’їхати до Польщі з підробленими сертифікатами про щеплення проти COVID-19. Речник Надбужанського відділу Прикордонної служби РП лейтенант Даріуш Cєніцький підтвердив фальшивість цих сертифікатів. Про це інформує Radio Poland.
Проти них розпочато провадження щодо використання фальшивих документів при прикордонному контролі. Чоловіки також отримали адміністративні рішення про відмову у в’їзді до Польщі та їх повернули на територію України після завершення процесуальних дій.
За використання фальшивих документів передбачено покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк до 5 років.
За словами речника, цього року прикордонники вже виявили приблизно 500 підробок різних документів, поданих на перевірку в пунктах пропуску з Білоруссю та Україною в Люблінському воєводстві.
Раніше ZN.UA повідомляло, що українці, які отримали дві дози китайської вакцини CoronaVac від Sinovac та у яких є міжнародне свідоцтво про вакцинацію, тепер зможуть подорожувати в такі країни: Іспанія, Естонія, Австрія, Нідерланди, Молдова, Угорщина, Туреччина, Греція, Болгарія.
Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що у кожного документа, пов’язаного з коронавірусною хворобою, є свій термін придатності. За словами головного санлікаря України Ігоря Кузіна, сертифікат про вакцинацію дійсний один рік, а ПЛР-тест - 72 години.
1 липня в Україні почалось бета-тестування COVID-сертифікатів в додатку «Дія». Взяти участь в бета-тесті можуть українці, які завершили курс вакцинації від COVID-19 (отримали 2 дози) на території України.
Минулого літа в Харківській області поліція вилучила партію фальшивих тестів на коронавірус.
Випадки фальсифікації документів, які пов’язані з тестуванням чи щепленням проти COVID-19 в Україні мають непоодинокий характер. Їх найчастіше фіксують при перетині кордону.
Тож не варто заради сумнівної швидкості купівлі підробленого сертифіката про щеплення проти COVID-19 чи фальшивого ПЛР-теста, наражатися на штраф, заборону в’їзду до бажаної країни чи депортацію з іноземної країни.
Чи захистять вакцини від нових штамів, читайте у статті Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?».