UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці вірять в перемогу та підтримують підвищення військового збору — опитування

Майже третина вважає, що війна закінчиться менше ніж за рік.

У перемогу України у війні з Росією вірять 88% українців. Водночас 64% громадян підтримують підвищення військового збору з 1.5% до 5%, йдеться в опитуванні групи "Рейтинг" на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).

"Дані опитування показують, що українці хочуть жити в межах кордонів 1991 року і готові платити більше податків, аби вигнати російські війська з країни", — підкреслив старший регіональний директор IRI у Євразії Стівен Нікс.

Читайте також: Українців найбільше турбує боротьба із корупцією. І вони нею найменше задоволені – опитування

Вказується, що 71% українців вважають необхідним відвоювати усі окуповані Росією території, проте щодо термінів закінчення війни думки громадян різняться. Так, 31% респондентів вірять у завершення конфлікту менше ніж за рік, 33% — за рік-два. Водночас у закінчення війни через 3-4 роки вірять 11% українців, а 9% — через пʼять та більше років.

Опитування проводили методом телефонного інтерв'ю з 27 вересня по 1 жовтня по всій території України, окрім окупованих територій Криму та Донбасу. Всього опитали близько 2 тисяч громадян віком від 18 років, помилка репрезентативності не перевищує 3,5%.

Нагадаємо, за даними опитування Центру Разумкова, у перемогу України вірять 83% українців. При цьому більшість вважатиме перемогою деокупацію усіх українських територій, а завершенню війни сприятиме дозвіл на удари вглиб РФ.

Раніше Центр Разумкова на замовлення ZN.UA проводив дослідження, в рамках якого запитав українців: "Як ви вважаєте, чи настав час для початку офіційних мирних переговорів України і Росії?". Ствердно на це питання відповіли 44% респондентів. Ще 35% вважають, що час для переговорів поки не настав. До того ж є 21% людей, які не визначилися з цього приводу. 

Більше про результати дослідження читайте у статті Інни Ведернікової "Війна чи мир. Українці хочуть повернути кордони 1991 року, але чиїми руками? Результати соціологічного дослідження".