UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українським лікарям під час атестації нараховуватимуть додаткові бали за цифрові навички

Лікарі, які працюють в Україні, зобов’язані щороку проходити атестаційну комісію і набирати щонайменше 50 балів. Максимальна кількість балів не встановлена.

Українським медичним працівникам нараховуватимуть додаткові бали під час щорічної атестації за підвищення рівня володіння цифровими компетенціями. Відповідні зміни Міністерство охорони здоров’я внесло до Порядку проведення атестації лікарів, повідомляє пресслужба МОЗ.

«Раніше за освітні заходи, зокрема, з питань цифрових навичок, які не стосуються відповідної лікарської спеціальності, але є частиною кваліфікаційних вимог, нараховувалося максимум вісім балів. Тепер вагомий вплив на результат атестації має не лише медична освіта та навички, а і цифрова грамотність лікаря», – пояснюють в МОЗ. 

Зміни до умов атестації передбачають, що можна буде отримати 20 балів за володіння відповідним рівнем цифрової компетентності. Водночас додаткові вісім балів, згідно зі змінами до Порядку проведення атестації, можна отримати за інші освітні заходи, які не стосуються лікарської спеціальності, але є частиною кваліфікаційних вимог, такі як питання медичної етики, деонтології, комунікаційні навички тощо.

Читайте також: Керівництво НСЗУ знає про корупцію в лікарнях, але не хоче робити простий крок для її зменшення – експерт

До початку повномасштабної війни українська система охорони здоров’я, і зокрема НСЗУ, виявилася неготовою, хоча напередодні її представники заявляли, що плани на такий випадок є. Війна триває вже сім місяців, а рішення, критично необхідні для забезпечення доступу українців до якісних медичних послуг, досі дуже часто не приймають. А ті, які приймають, подекуди просто вбивають те, що досі працювало. Про ці та інші проблеми системи охорони здоров’я під час війни розказала ексдиректорка департаменту моніторингу НСЗУ Оксана Сухорукова журналістці ZN.UA Аллі Котляр в інтерв’ю «НСЗУ досі не готова до війни. Чому страждають і лікарі, і пацієнти».