UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україні варто активізувати вакцинацію літніх людей – Світовий банк

Поки що повністю вакциновано лише 11,5% дорослого населення.

Україна використала всі ресурси Світового банку для закупівлі вакцин від коронавірусу, темпи вакцинації залишаються повільними, особливо серед літніх людей, наголошує віцепрезидентка СБ у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Бйорде.

«Хороша новина в тому, що Україна вже використала ресурси СБ для закупівлі необхідних вакцин. Але, на жаль, процес вакцинації населення відбувається недостатньо добре: Україна має один із найнижчих показників вакцинації в Європі», - зазначила Бйорде в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Станом на 10 вересня в Україні тільки 14,3% населення отримало щонайменше одну дозу і лише 11,5% повністю вакциновані. У сусідніх Словаччині, Молдові та Польщі повністю вакциновані 40, 21 і 50% населення відповідно, у Туреччині - 47%.

«Потрібно докласти більше зусиль і уваги, щоб охопити людей похилого віку (старших за 60 років), рівень вакцинації яких відстає від середнього по країні, хоча вони найбільш уразливі до важкої форми перебігу захворювання COVID-19», - підсумовує Бйорде.

Читайте також: На даний момент вакцини покликані захистити від тяжкого перебігу COVID-19, а не забезпечити колективний імунітет - ВООЗ

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко обіцяв, що до кінця літа повністю імунізованих українців буде щонайменше 5 млн, однак вже в середині серпня стало очевидно, що ця обіцянка залишиться невиконаною.

У МОЗ чергову невиконану обіцянку щодо вакцинації виправдовували тим, що до України постачаються дводонні вакцини, і все могло б вийти, якби для щеплення використовувалася однодозов, до прикладу Johnson&Johnson.

На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в  багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.